Kup bilet

Dziwny przypadek psa nocną porą

Dziwny przypadek psa nocną pora premiera 29.06.png

Adaptacja sceniczna Simon Stephens na podstawie noweli Marka Haddona

Tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral 
Reżyseria: Agata Biziuk-Brajczewska
Scenografia, kostiumy: Marika Wojciechowska
Muzyka: Piotr Klimek
Choreografia: Krystyna Lama Szydłowska
Asystentka reżysera: Gabriela Oberbek
Reżyseria światła, multimedia: Maciej Iwańczyk
Produkcja: Anna Ratkowska-Filipowicz

Inspicjent: Marek Stawowczyk

Występują:
Adam Godlewski
Dominika Guzek
Gabriela Oberbek
Jarek Oberbek
Bartłomiej Olszewski
Olga Przeklasa
Zuzanna Romańska
Bartosz Watemborski

 

premiera: 29 czerwca 2024
czas trwania: 2 godz. 1 przerwa
spektakl dla widzów od 13 lat

W spektaklu pojawiają się wulgaryzmy.

Dziwny przypadek psa nocną porą to poruszająca opowieść o odkrywaniu prawdy, przełamywaniu barier i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. Christopher Boone, piętnastoletni chłopiec z zespołem Aspergera, znajduje martwego psa sąsiadki i postanawia odkryć, kto jest sprawcą. Jego śledztwo prowadzi go w fascynującą i niebezpieczną podróż, która obnaża sekrety nie tylko jego sąsiadów, ale także najbliższych mu osób. Christopher, zmagający się z własnymi ograniczeniami, staje przed wyzwaniami, które wymagają od niego odwagi i determinacji. 
 
Dziwny przypadek psa nocną porą to nie tylko kryminalna zagadka, ale przede wszystkim głęboko ludzka opowieść o empatii, zrozumieniu i akceptacji. Spektakl prowokuje do refleksji nad tym, jak postrzegamy inność i jak radzimy sobie z własnymi lękami i problemami.  
 
Niniejsza sztuka jest wystawiona za pozwoleniem Warner Bros. Entertainment. Prawa autorskie reprezentuje Polska Agencja Dramatu i Teatru ADiT.
 
Bo o czym właściwie jest ta sztuka? O determinacji, odwadze do zbadania własnych granic i o tym, aby nie pastwić się nad samym sobą, gdy nie uda się ich przekroczyć, o cierpliwości i jej braku, ale przede wszystkim o inności. O otwarciu na inność i świadomości, że można samemu być innym, bez szczególnej przyczyny. Widz dostaje więc przesłanie, aby wykazać się obecnością dla innych ludzi i jednocześnie odwagą w realizacji własnych celów (...).
                                                                                                                                                                               Szymon Paruzel, PRESTO 
 
Tytułowy pies, a właściwie jego śmierć, staje się symbolicznym punktem wyjścia do opowieści o lojalności, wierności i odwadze w poszukiwaniu prawdy. (...) Przesłanie spektaklu jest jasne: każda osoba, niezależnie od swoich ograniczeń, zasługuje na szansę i wsparcie w realizacji swoich potencjałów. (...) Każdy element, od scenografii po kostiumy, współgrał z aktorstwem, tworząc spójną i porywającą całość, która na długo pozostanie w pamięci widzów.
                                                                                                                                                                                Jagoda Wójcicka, Dziennik Teatralny