Kup bilet

Artur Orzech zaprasza - Koncert Ewy Błaszczyk "Pozwól mi spróbować jeszcze raz"

ewa BŁASZCZYK.jpg

SCENA MISTRZÓW - ARTUR ORZECH zaprasza

W nowy sezon artystyczny wchodzimy z nową propozycją dla widzów Sceny dla Dorosłych.

„Scena Mistrzów – Artur Orzech zaprasza” to cykl rekomendowanych przez cenionego dziennikarza muzycznego koncertów znakomitych wykonawców. Otworzy go recital Ewy Błaszczyk „Pozwól mi spróbować jeszcze raz”.

Ewa Błaszczyk, znakomita aktorka, laureatka wielu prestiżowych nagród filmowych i teatralnych, założycielka fundacji „Akogo?” przez długie lata występowała w kabarecie „Pod Egidą”, brała udział w przeglądach poezji śpiewanej, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz w festiwalach w Opolu i Sopocie. Artystka nagrywa też płyty i przygotowuje recitale.

„Kiedy śpiewa, wszystkie kategoryzacje tracą sens i znaczenie. Piosenka literacka, aktorska, poetycka: Ewa Błaszczyk zwycięża z konwencjami. W jej głosie, obecności scenicznej nie ma fałszu, formalnych nadwyżek, jedynie siła artystycznego, czyli ludzkiego, przesłania” (Łukasz Maciejewski)

W recitalu „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” Ewa Błaszczyk prezentuje utwory autorstwa m.in.: Agnieszki Osieckiej, Jacka Kleyffa, Stanisława Soyki, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Jacka Janczarskiego, Zygmunta Koniecznego i Włodzimierza Wysockiego. Artystce towarzyszy trzyosobowa grupa muzyków oraz służąca nie tylko duchowym, ale także wokalnym i muzycznym wsparciem córka – Marianna Janczarska.

 

Skład zespołu:

instrumenty klawiszowe: Marcin Partyka

gitara i wokal: Andrzej „e-moll” Kowalczyk

saksofony: Sebastian Feliciak

oraz gitara i wokal: Marianna Janczarska
 

Ewa Błaszczyk odkrywa siebie poprzez historie, które opowiada publiczności. Łagodne, nastrojowe piosenki przeplata pełnymi dramatyzmu i energii wyznaniami głoszącymi, że mimo przeciwności losu zawsze warto walczyć o swoje życie i nie tracić nadziei.

„Wielkie zwycięstwo Ewy Błaszczyk polega na tym, że znane od dawna piosenki odbieramy tak, jakbyśmy słyszeli je po raz pierwszy” – pisze o recitalu Jacek Wakar.

Koncert „Pozwól mi spróbować jeszcze raz” adresowany jest do wszystkich osób otwartych na muzykę pełną emocji, wrażliwych na niezwykłość świata z jego jasnymi i ciemnymi barwami.


30.10.2021, godz. 19:00