Grzegorz Wasowski

Plakat Grzegorz Wasowski www.jpg

Spotkanie poprowadziła Monika Wasowska

Grzegorz Wasowski - piórotechnik, jak lubi o sobie mawiać.

Dziennikarz muzyczny (niektóre audycje radiowe: Baw się razem z nami, Lista przebojów dla Oldboyów, Tanie Granie, Frajdofon – aktualnie w RDC), pomysłodawca i wydawca Radiomanna, autor i odtwórca tekstów satyrycznych (m.in. Nie tylko dla orłów, Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC).

Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor znakomitych tekstów piosenek (m.in. Blues to zawsze blues jest, Dzień dobry Mr. Blues, Marmolada na księżycu), jeden z T-Raperów Znad Wisły (autor m.in. PKP, czyli Pocztu Królów Polskich, PKS, czyli Przeglądu Książek Szkolnych, MPT, czyli Małego Przewodnika Tanecznego). Znakomity Garfield (głos) w serii rysunkowych dobranocek w TVP.

Autor wielu tekstów (także jeszcze) niewydanych. Umysł nieokiełznany. Samouk.

Kolekcjoner szalony – zbiera książki, płyty, DVD – wszystko, co dobre – jak mawia. Fan sportów wszelakich.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

Współautor książek o Kabarecie Starszych Panów (z Romanem Dziewońskim i Moniką Wasowską – Ostatni naiwni. Leksykon Kabaretu Starszych Panów; z Moniką Wasowską – Starsi Panowie Dwaj. Kompendium niewiedzy; z Moniką Wasowską – Kabaret Starszych Panów. Życiorys nieautoryzowany).

Tłumacz Lewisa Carrolla: „Obławantura przez Wążarłacza i Łowybryki wokół Żreka” oraz „Perypetie Alicji na Czarytorium” (przekład nagrodzony przez „Literaturę na świecie”).

Wydane zbiory:

Wasowski nie całkiem dorosłym

Wasowski całkiem dorosłym

Wasowski uczniom

Wasowski rówieśnikom tom 1 i 2

Z historii muzyki dla wszystkich wierszyki

Limerotyki powyżej krytyki

120 aż wierszyków dla dziewuszek i chłopczyków

Marmolada na księżycu

 

Data: 4 października 2022
Godzina: 18.00