Kot w butach i czarodziej

Podczas warsztatów dzieci zamienią się w bajkowe koty, tworząc kocie twarze. Dowiedzą się, do czego służy aktorowi maska, jakie są jej rodzaje i czym można ją zastąpić. Jako szykowne kociaki w kapeluszach udadzą się w odwiedziny do bajkowego czarodzieja i przekonają się, czy naprawdę potrafi czarować.

miejsce: Sala prób

cena 30 zł/osoba

Prosimy, aby dzieci młodsze, do lat 6, były w towarzystwie opiekuna (udział opiekuna jest bezpłatny), dzieci starsze według uznania rodziców, jeśli będą zostawać pod opieką prowadzącej zajęcia, wówczas prośba o uzupełnienie oświadczenia rodzica/ opiekuna.

W cenie zajęć są materiały plastyczne, które otrzyma każde dziecko.

 

Istnieje możliwość zrealizowania tych warsztatów także dla grup zorganizowanych.

Zaakceptuj regulamin warsztatów teatralnych

 

Informacje i zapisy:

Biuro Obsługi Widza
rezerwacja@groteska.pl
tel. 12 632 92 00, 12 633 37 62, 12 632 79 59

 

Dział edukacji:
Marta Pawlik
tel. 12 633 48 22 wew. 259

 

Warsztaty poprowadzą:

Alicja Karczmarska-Strzebońska – artysta plastyk (absolwentka ASP Kraków, wydział Malarstwa, Studium Pedagogicznego przy ASP, Studiów Podyplomowych – Pedagogika przedszkolna z zarządzaniem przy UP Kraków), uczestniczka 19 szkoleń doskonalących dla nauczycieli (MNODN przy OTE „Kangur”). Autorka i ilustratorka książek dla dzieci m.in.: serii książek o dobrej czarownicy („Czarownica i kot”) oraz wielu książek edukacyjnych. Ilustratorka gry komputerowej (dla Instytutu Goethego), projektantka kostiumów i rekwizytów do ponad 100 gier miejskich. Od 2007 roku prowadząca autorskie warsztaty i szkolenia plastyczne dla dzieci i nauczycieli w Teatrze Groteska, warsztaty teatralno-scenograficzne dla dzieci i młodzieży w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, w Centrum Kultury Podgórza (także dla grup niedosłyszących), dla CEL EDU, dla Latającego Domu Kultury. Autorka i realizatorka krótkich bajek dla najmłodszych „Rysowanie na ekranie” w ramach programu „Kultura w sieci” i „Sztuka po Krakosku wchodzę w to!”.

Maja Mlost - absolwentka Scenografii oraz Studium Pedagogicznego na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Laureatka II miejsca w II Konkursie na Najlepszy Dyplom Scenografii uczelni artystycznych. Projektantka i realizatorka scenografii, kostiumów, lalek oraz masek do przedstawień teatralnych, widowisk tanecznych i działań filmowych (etiud, reklam, teledysków). Dwukrotnie nagrodzona w konkursie organizowanym przez krakowską ASP na projekt scenografii i kostiumów oraz nagrodzona GRAND PRIX na XXXVI Małopolskim Festiwalu Artystycznym Młodzieży, scenograf w filmie krótkometrażowym „Madame Picard” zaprezentowanym w 2020 roku na międzynarodowym festiwalu Filmapalooza w Rotterdamie (nagroda za zdjęcia oraz nagroda publiczności). Autorka cyklu 6. książek dla dzieci o wesołej czarownicy: „Czarownica i kot”, „Czarownica i ryba”, „Czarownica i tajemnicza mikstura”, „Czarownica i pierniki”, „Czarownica i kociaki”, „Czarownica i zimowe szaleństwa” (wyd. Skrzat, 2014/2015), w tym 2. bestsellerów. Autorka i realizatorka 6 filmów dla dzieci „Podróż do papierowej krainy” zrealizowanych w ramach programu „Zakup Dzieł” (w 2021) zorganizowanego przez Wydział Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa. Prowadzi warsztaty konstruktorskie, komiksowe i scenograficzne dla dzieci w Centrum Kultury Podgórza w Krakowie (2020-2022) oraz plastyczne i komputerowe w Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Uwielbia zajmować się charakteryzacją i malowaniem twarzy.