Konkurs "WŚCIBSKIE LALKI". Masz 5-10 lat? Zaprojektuj lalki do spektaklu "Wścibscy"!

Zostań wścibskim projektantem!

Masz 5-10 lat, nieprofesjonalne pomysły i kilkuletnią praktykę w przelewaniu ich na kartkę? Lubisz teatr, warzywa i owoce? Gratulacje! Jesteś idealnym kandydatem na autora wścibskich lalek do „Wścibskich”, nowego spektaklu, który możesz tworzyć razem w Teatrem Groteska!

„Wścibskie Lalki” to więcej niż konkurs plastyczny. Najlepsze pomysły zrealizujemy. Postacie wymyślone przez małych projektantów naprawdę zagrają w przestawieniu, a ich autorzy dostaną w nagrodę kopię swojej lalki oraz zaproszenie na premierę „Wścibskich”.

Kogo szukamy? Pieska, kotka, osy, żuczka, kwiatu słonecznika na łodydze. W konkursowym menu mamy też jabłko i cztery warzywa: pora, cebulę, marchewkę, pietruszkę. W sumie 10 postaci, przyjaznych i zdrowych. Pamiętajcie, że to bohaterowie spektaklu. Powinni mieć oczy, usta… zresztą sami wiecie najlepiej.

Oto  przepis na sukces w konkursie (porcja dla 1 uczestnika 5-10 lat)

1. Na przystawkę przeczytaj krótki i lekkostrawny Regulamin konkursu (link na dole strony).

2. Wybierz jeden z sześciu gotowych zestawów postaci:

Zestaw A. osa, kot, cebula
Zestaw B. pies, żuk, por
Zestaw C. kot, żuk, pietruszka
Zestaw D. pies, osa, marchewka
Zestaw E. jabłko, osa, kot
Zestaw F. żuk, pies, słonecznik (kwiat z łodygą)

2. Weź trzy w miarę czyste i nie bardzo zmięte kartki, najlepiej A4.

3. Na każdej kartce narysuj/namaluj/wyklej (technika dowolna, byle płaska) jedną postać z wybranego zestawu.

4. Podpisz autora na samym dole kartek, dopisz jego wiek.

Sukces gotowy! Teraz Twoja kolej, rodzicu (lub opiekunie prawny) Artysty:

5. Zrób zdjęcie lub skan każdej pracy, w osobnym pliku. Pliki nazwij imieniem i nazwiskiem Artysty.

6. Trzy jeszcze ciepłe pliki ostrożnie załącz do maila, dodaj swoje dane kontaktowe i akceptację regulaminu konkursu (jak to zrobić znajdziesz gdzie? Oczywiście w regulaminie!).

7. Całość wyślij do niedzieli 22 maja 2022 na adres: konkurs@groteska.pl. Jeśli mail dotrze, otrzymasz potwierdzenie.

8. Cierpliwie czekaj na wyniki…

Tymczasem my będziemy smakować nadesłane projekty, rozkoszując się niebanalną formą i intrygującą treścią. Potem wybierzemy 10 najciekawszych naszym zdaniem pomysłów: jednego pora, marchewkę, pieska, kotka itd., a Autorów nagrodzimy.

Do dzieła zatem. Smacznego!

 

Konkurs na „wścibskie” lalki rozstrzygnięty!

Dostaliśmy prawie 400 wspaniałych projektów lalek do spektaklu „Wścibscy”, od utalentowanych Artystek i Artystów w wieku 5-10 lat. Wścibskie jury długo wścibiało nosy w rysunki. Podziwiało pomysłowość, doceniało wyobraźnię i miało nie lada orzech do zgryzienia. Wszak postacie stworzone rękami wielu twórców muszą zagrać obok siebie w tym samym spektaklu… I jak tu pogodzić różnorodne style?

Jurorzy wzięli zatem pod uwagę samodzielność wykonania pracy, wyobraźnię, kolorystykę a przede wszystkim możliwość stworzenia spójnego plastycznie świata kreowanego przez zaprojektowane lalki i rekwizyty.

Oto zwycięskie projekty w 10 kategoriach:

Pies – Stefania Rec (5 lat)

Kot – Laura Marzec (8 lat)

Żuczek - Agata Byrska (8 lat)

Osa – Iga Biniasz (6 lat), Irena Krzak (7 lat) i Dawid Kowalczyk (6 lat) – ostatecznie we "Wścibskich: zagrają trzy osy

Pietruszka – Marek Rak (9 lat)

Marchewka – Piotr Banak (5 lat)

Cebula – Malwina Kapusta (9 lat)

Por – Milena Wieczorek (8 lat)

Jabłko – Radosław Wieczorek (5 lat)

Słonecznik – Zuzanna Mizioch (6 lat)

Teraz pracownia plastyczna Groteski zamieni rysunki w prawdziwe lalki i rekwizyty, a Wielcy Mali Autorzy otrzymają kopie lalek na własność. Jako współtwórcy przedstawienia, będą wymienieni w programie i materiałach prasowych o spektaklu. Gala wręczenia nagród już w październiku na premierze „Wścibskich” w Teatrze Groteska.

Dziękujemy za zaangażowanie i piękne prace. Życzymy wytrwałości w rozwijaniu pasji i talentu!

 

Zasady Ochrony danych osobowych w Teatrze Groteska 

RODO

 

O spektaklu „Wścibscy”

Kto? Co? Jak? Dlaczego? To pytania, które powinny dręczyć każdego, żądnego wiedzy człowieka. Niestety jednak nasza ciekawość często skierowana jest tam, gdzie zaczyna się prywatność drugiej osoby. Bardzo rzadko potrafimy ją uszanować.

Monotonne życie pewnej czteroosobowej rodziny zostaje zakłócone przez niespodziewanego Wścibskiego gościa. Od tej pory już nic nie będzie wyglądało tak jak dawniej…

„Wścibscy” Doroty Gellner to definitywne rozprawienie się z tą jedną z powszechniejszych ludzkich przywar, poprzez rozłożenie jej na czynniki pierwsze. Sam spektakl natomiast jest formą scenicznej igraszki wierszami autorki, powstającej niemal na oczach widza. Zabawa gestem, tekstem, lalką, rekwizytem. Prawdziwa gratka dla miłośników komediowych form, ale jak to w dobrej satyrze bywa, również pojemne źródło mądrości i - niekoniecznie chlubnej - prawdy o nas samych.

 

adaptacja i reżyseria: Lech Walicki

scenografia: Małgorzata Zwolińska

muzyka: Jacek Stankiewicz