Konkurs „Smoczy apetyt na zdrowie”

Dzieci w Polsce tyją najszybciej w Europie – ten zatrważający wniosek wypływający z danych Światowej Organizacji Zdrowia usłyszeliśmy w ubiegłym roku. Zdając sobie sprawę z tego, że nadwaga i otyłość są problemem globalnym, sprzyjającym rozwojowi wielu chorób, wpływających nie tylko na zdrowie fizyczne, ale i na jakość życia w aspekcie psychospołecznym, Teatr Groteska wraz z Fundacją Zdrowia Publicznego postanowił działać i zrobić coś dobrego dla innych!

Do akcji „Smoczy apetyt na zdrowie” Teatr Groteska zaprosił wiele podmiotów – Fundację Zdrowia Publicznego, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy im. św. Ludwika w Krakowie, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie oraz Szpital Specjalistyczny im. J. Dietla w Krakowie. Jej ambasadorką zgodziła się zostać Ewa Wachowicz. Naszym głównym, wspólnym celem jest jedno – profilaktyka nadwagi i otyłości u dzieci i młodzieży.

Jednym z punktów akcji jest konkurs rysunkowy skierowany do dzieci w wieku 5-13 lat. Zadanie konkursowe polega na wymyśleniu i narysowaniu postaci prowadzącej zdrowy tryb życia – jedzącej owoce, warzywa i inne dobre dla organizmu produkty.

Zgłoszenia prac konkursowych oraz informację o akceptacji regulaminu przyjmujemy od 28 marca do 30 kwietnia. Czekamy na Wasze kolaże, wycinanki i wydzieranki, obrazy malowane farbami, kredkami i flamastrami. Malujcie palcami, używajcie kleju, wstążek i tektury.
 
 

Informacje o zgłoszeniach znajdują się w regulaminie konkursu.

Zasady Ochrony danych osobowych w Teatrze Groteska 

RODO

smoczy apetyt na zdrowie