Dzieci i Ryby Głosu nie mają 18.06

"Dzieci i Ryby Głosu nie mają" to przedstawienie skupiające się na zdrowiu psychicznym polskiej młodzieży. 

Sztuka  jest ważnym krokiem w otwarciu dialogu na temat zdrowia psychicznego młodzieży. Przedstawienie nie tylko podkreśla konieczność zrozumienia i akceptacji doświadczeń młodzieży, ale także inspiruje do refleksji nad ich sytuacją. Dotyka ono delikatnych tematów, bardzo ważnych dla młodych ludzi. 

Zarówno dorośli, jak i młodzież szkolna przyjęli spektakl bardzo pozytywnie. Jest to nie tylko ważne ze względu na temat zdrowia psychicznego młodych ludzi po pandemii COVID-19, ale także stanowi manifest, dając głos młodzieży w sprawach ich własnych problemów i trudności w relacjach z rodzicami, nauczycielami oraz własną młodą społecznością.   

Premiera odbyła się w Szczecinie 3 czerwca 2023 roku, a następnie została wystawiona w Teatrze Animacji w Poznaniu 25 września 2023 oraz w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym 18 grudnia 2023. 10 czerwca 2024 spektakl odbył się w Teatrze Studio w Warszawie. 

Scenariusz, muzyka, taniec i gra aktorska zostały stworzone wyłącznie przez licealistów, co jest unikatowe w projekcie, a ich osiągnięcia sceniczne są imponujące. 

Organizatorem wydarzenia jest Isobel Perera-Turostowska z Rotary Club Szczecin International oraz młodzi Rotarianie - Interact Szczecin International. Ten wzruszający spektakl został profesjonalnie przygotowany przez szczecińskich aktorów Edytę Niewińską-Van der Moeren, Katarzynę Klimek i Rafała Hajdukiewicza, którzy są aktorami Teatru Lalek Pleciuga w Szczecinie. 

Integralną częścią wydarzenia, odbywającą się tuż po zakończeniu przedstawienia, jest rozmowa młodych aktorów z publicznością. Dialog ten moderowany jest przez psychologa z Fundacji Pełnia Wyrazu, aby stworzyć młodzieży bezpieczną przestrzeń do wypowiedzi.

Teatr Groteska, 18 czerwca, godz. 18.00

Wstęp bezpłatny

Link do wydarzenia

 

Patronat akcji objął:  

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Młodzieży  - Senator Jerzy Wcisła

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz  

Wojewoda Zachodniopomorski - Adam Rudawski

Prezydent Miasta Szczecin   - Piotr Krzystek 

Rada Kobiet przy Prezydencie Miasta Szczecin  

Północna Izba Gospodarcza

Grafika - Martyna Doktorczyk

 

Dzieci i Ryby Głosu nie mają