Azja zlicytowany za 4444 zł! Pieniądze pomogą Ukrainie

Dziesięć dni zażartej licytacji i pozytywnych emocji. Dziesięć dni rzucania interesujących wizualnie kwot (555, 666, 999, 1111, 2222 zł...) i analizowania podobieństwa z Olbrychskim. Ostatecznie unikatowa lalka przedstawiająca Azję Tuhajbejowicza  na kuli armatniej pojedzie na Śląsk, w troskliwe ręce pań Aleksandry i Joanny. Zwyciężczynie zaoferowały 2555 zł, ale wpłaciły... 4444 zł na pomoc Ukrainie. Dziękujemy!!!

Równie hojny okazał się pan Paweł, krakowianin, który co prawda podał wyższą kwotę (2828 zł) za Azję, niestety tuż po zakończeniu akcji. Choć lalki nie wygrał, całą kwotę i tak wpłacił na rzecz Ukrainy. To się nazywa gest!

Wszystkie pieniądze z licytacji zasiliły konto Fundacji Widowisk Masowych, którą Teatr Groteska wspiera od pierwszych dni wojny na Ukrainie. Państwo również możecie ją wesprzeć, do czego gorąco zachęcamy.

Więcej o Fundacji.

--------------------------------------------------

Uwaga koneserzy dobrego aktorstwa!

Działamy na rzecz Ukrainy! Od 3 marca licytujemy Daniela Olbrychskiego na profilu Teatru Groteska na FB. Zapraszamy Was do udziału. Każda złotówka na wagę złota.

Licytowany jest przystojny, niski (44 cm), o kuli, świadomy własnej wartości (minimum 300 zł). Chętnie pozna Panią/Pana, wielbiciela Trylogii i stylu vintage, miłośnika ryb (siną barwą na piersiach kłutych), tatara i Azji… Tylko poważne oferty!

Wystawiliśmy na aukcję absolutny unikat - PROTOTYP lalki, jaką na 77. urodziny otrzymał od naszego Teatru Daniel Olbrychski: Azja Tuhajbejowicz na kuli armatniej Kmicica. Praca zbiorowa artystów pracowni plastycznej Teatru Groteska, I poł. XXI wieku; styrodur, papier mache i tkanina. Efekt powalający!

Do lalki dodamy plakat zapowiadający spotkanie z Danielem Olbrychskim w ramach cyklu KOD MISTRZÓW, oczywiście z autografem aktora, oraz 2 płyty Teatru Groteska: muzykę z przedstawienia „Ania z Zielonego Wzgórza” i wydaną na 75-lecie Teatru płytę z 75 wierszami dla dzieci czytanymi przez znanych, polskich artystów.

CENA WYWOŁAWCZA: 300 ZŁOTYCH

Na pewno dacie więcej. Oferty składajcie w komentarzach pod postem na Facebooku.

KONIEC AUKCJI W NIEDZIELĘ 13 MARCA O GODZINIE 12.00.

Całkowity dochód z aukcji przekażemy Fundacji Widowisk Masowych, która prowadzi zweryfikowaną zbiórkę i zajmuje się zakupem medykamentów oraz sprzętu ochronnego dla wojskowych. Współpracujemy z nią od lat przy organizacji Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód – Zachód”. Z początkiem kwietnia miała się odbyć 9. edycja tego wydarzenia.

Prosimy - licytujcie mądrze, bez emocji i pochopnych decyzji. Po zakończeniu akcji skontaktujemy się ze zwycięzcą, prosząc o przelanie w ciągu 5 dniu pieniędzy bezpośrednio na wskazane konto Fundacji. Wyjątkową lalkę przekażemy po otrzymaniu potwierdzenia przelewu. W przypadku, gdyby zwycięzca nie wpłacił pieniędzy, statuetkę przekażemy osobie, która jako ostatnia została przelicytowana. Mamy jednak nadzieję, że do tego nie dojdzie.

Dziękujemy za wsparcie!

fot. K. Rzepecki