Mikołajkowy koncert symfoniczny dla dzieci

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa

Czy Orkiestra Symfoniczna może grać dla dzieci? Ależ tak, i to z wielkim powodzeniem!

Już 5 grudnia na scenie Teatru Groteska z niezwykłym koncertem symfonicznym dla dzieci gościnnie wystąpi Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego z Zamościa. Bajki Symfoniczne „Jaś i Małgosia” oraz „Stoliczku nakryj się” z muzyką Mariusza Matuszewskiego to muzyczno - filmowa opowieść o przygodach animowanych postaci, a zarazem atrakcyjny sposób na wprowadzenie najmłodszych widzów w świat muzyki klasycznej.

Projekt przeznaczony jest dla dzieci w wieku od czwartego do dwunastego roku życia, ale i starszych.
Dwa poematy symfoniczne z doskonałą grą aktorską Gabrieli Oberbek i Janusza Zadury wzbogaca prezentacja specjalnie zaprojektowanych i narysowanych ilustracji oraz animacji wyświetlanych na ekranie kinowym. Całość dopełni muzyka na żywo, wykonywana przez Orkiestrę Symfoniczną im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, pod batutą Tadeusza Wicherka.

To niezwykłe widowisko uformowane z dźwięków i obrazów to nie tylko próba przełamania stereotypów o muzyce klasycznej, ale również trening dla wyobraźni, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz wspaniała zabawa dla małych i nieco starszych uczestników. W trakcie koncertów mali słuchacze mogą wysłuchać wykonywaną na żywo muzykę symfoniczną i wyruszyć w niecodzienną podróż do krainy wyobraźni. Wspólnie z bohaterami bajek udadzą się w pasjonującą wędrówkę za sprawą dźwięków i obrazów. Muzyka jest dostosowana do potrzeb dziecka – czasem liryczna, czasem wesoła, a nawet taneczna.

Spotkanie z orkiestrą, widowiskowa oprawa i przystępne, łatwo zapadające w ucho melodie z pewnością pozostawią ogromne wrażenie i zachęcą najmłodszych do dalszych podróży w świat muzyki.

 

Muzyka - Mariusz Matuszewski
Tekst – Grzegorz Tomczak
Ilustracje - Krzysztof Kałucki i Jakub Grabowski
Animacje - Anna Falacińska i Mateusz Kluczny
 

ZAPRASZAMY

5 grudnia 2022 r.

godz. 10:00, 12:00, 18:00

Bilety dostępne pod linkiem: https://cutt.ly/fMA1tXo