Kup bilet

Tygrys Pietrek

Tygrys Pietrek - plakat mały.jpg

Hanna Januszewska

Reżyseria: Grzegorz Kwieciński
Scenografia: Barbara Wójcik
Muzyka: Bogdan Szczepański

oraz:

Konsultacje muzyczne: Jacek Stankiewicz
Inspicjent: Marek Stawowczyk

 

Występują:

Mama, Małpka, Sprzedawca, Kowboj: Barbara Cieślak
Tygrys, Kierowca, Żołnierz-Dowódca, Małpka: Maja Kubacka
Tygrys, Krokodyl, Kowboj, Doktor: Krzysztof Grygier
Tygrys, Krokodyl, Sprzedawca, Indianin: Bartosz Watemborski
Tygrys Pietrek: Oliwia Jakubik-Pękala
Małpka, Zebra, Sprzedawca, Kowboj, Wierzgacz: Katarzyna Kopczyk

 

premiera: 14 kwietnia 2002
czas trwania: 1 godz. bez przerwy
spektakl dla dzieci od najmłodszych lat

Spektakl opowiada o lękliwym Tygrysku Pietrku, któremu odważne Tygrysy zabierają paski. Żeby je odzyskać bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi. Chce ją kupić w sklepie, zdobyć w wojsku, nauczyć się jej od Indian... Ale napotkani osobnicy zapomnieli już o banalnej prawdzie – boi się każdy, a odwaga polega na pokonaniu strachu, nie zaś na ubraniu się w jej „kostium”. Czy Tygryskowi uda się pokonać strach i odzyskać paski? Ciekawe przygody Pietrka, wpadające w ucho piosenki i świetna animacja lalek stanowią gwarancję dobrej zabawy.

Nagrody:
Spektakl wyróżniony certyfikatem jakości ASSITEJ (Świadectwo Najwyższej Jakości i Poziomu Artystycznego) przyznawanym przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży  "ASSITEJ"

Recenzje:

Przygody Tygryska są bardzo ciekawe i dzieciaki śledzą je z ogromną przyjemnością. Spektakl ma fantastyczną oprawę muzyczną i jest bardzo dynamiczny, nie można się przy nim nudzić. Co chwilę pojawiają się nowi bohaterowie, którzy jeszcze bardziej rozbudzają dziecięcą wyobraźnię i zainteresowanie. To niesamowite, ale spektakl wciągnął zarówno moją 4-latkę, jak i 20-miesięcznego maluszka, choć każdą z nich zapewne zainteresowało co innego.

Anna Marcula, maluszkoweinspiracje.pl

 

Absolutnie godna polecenia, mądra i pouczająca opowieść, która spodoba się najmłodszym i jest idealna na teatralny debiut każdego maluszka.

 Anna Marcula, maluszkoweinspiracje.pl