Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna


XII Reality Shopka Szoł Teatru Groteska
„I kongres założycielski ugrupowania
SHOPKA JEST NAJWAŻNIEJSZA”

11 lutego 2012 o godz. 20.00

Tradycja realizowanej w Teatrze GROTESKA politycznej szopki już na trwałe wpisała się w krajobraz nie tylko krakowskich, ale i ogólnopolskich wydarzeń. Nic dziwnego, jest to bowiem okazja do spotkania polityków różnych opcji w niecodziennym otoczeniu i atmosferze.

Każdego roku koncepcja artystyczna Shopki różni się od poprzednich. Podczas najbliższej edycji tego jedynego w swoim rodzaju spektaklu aktorzy-politycy po raz kolejny pełni dystansu i poczucia humoru podsumują wydarzenia minionego roku.

Mijający rok obfitował w szczególnie intensywne ruchy tektoniczne na scenie politycznej, co zaowocowało powstaniem nowych partii, ugrupowań i inicjatyw politycznych. Twórcy Shopki postanowili nie pozostać w tyle i postanowili stworzyć jedno ogólnonarodowe ugrupowanie w odpowiedzi na interesy wszystkich – ugrupowanie SJN (Shopka Jest Najważniejsza).

Polityka jest co najmniej tak zmienna jak codzienne życie. Każdego roku zmienia się więc także obsada Shopki. W 12. edycji wystąpili znakomici debiutanci m.in.: Joanna Kluzik-Rostkowska, Stanisław Bury, Eugeniusz Grzeszczak oraz Adam Hofman, a także znakomita plejada gwiazd z poprzednich edycji Kazimierz Barczyk, Stanisław Bisztyga, Jan Bury, Tadeusz Cymański, Zbigniew Ćwiąkalski, Kazimierz Czekaj, Andrzej Dera, Eugeniusz Grzeszczak, Adam Hofman, Beata Kempa, Andrzej Kosiniak- Kamysz, Paweł Kowal, Bogdan Krzeczkowski, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Agnieszka Malatyńska, Katarzyna Matusik-Lipiec, Joanna Kluzik-Rostkowska, Elżbieta Jakubiak, Paweł Poncyljusz, Bogdan Pęk, Małgorzata Radwan-Ballada, Elżbieta Radziszewska, Ireneusz Raś, Joanna Senyszyn, Janusz Sepioł, Bogusław Sonik, Stanisław Sorys, Teresa Starmach, Róża Thun, Jerzy Wenderlich, Marcin Witko, Janusz  Wojciechowski.

 

 

XII Reality Shopka Szoł Teatru GROTESKA to niepowtarzalny spektakl, podczas którego prezentowaliśmy niezwykłe projekcje multimedialne, zawodowych tancerzy, profesjonalny zespół muzyczny i wyśmienitych wykonawców – aktorów polskiej sceny politycznej.

XII Reality Shopka Szoł – w ten wyjątkowy karnawałowy wieczór tylko w Teatrze GROTESKA znamienici politycy, wolni od konwencji politycznej sceny, pokazali swoje drugie, nieznane oblicze i objawili ukryte dotąd artystyczne talenty. I właśnie na to czekali widzowie w całej Polsce.

 

XII Reality Shopka Szoł Teatru Groteska „I kongres założycielski ugrupowania  SHOPKA JEST NAJWAŻNIEJSZA”

 

 • Reżyseria – Adolf Weltschek
 • Scenariusz – Adolf Weltschek, Małgorzata Zwolińska, Jacek Stankiewicz
 • Kierownictwo projektu – Jacek Stankiewicz 
 • Teksty – Mariusz Parlicki, Paweł Szumiec, Tomasz Wołek,  Janusz Wojciechowski, Bogdan Pęk
 • Kostiumy – Małgorzata Zwolińska
 • Choreografia – Michał Zakrzewski
 • Kierownictwo muzyczne i akompaniament – Jerzy Kluzowicz, Jerzy Zając
 • Nagłośnienie – Grzegorz Sznyterman, Wojciech Lipczyński 
 • Chórek – Kaja Karaplios, Alina Radziwanowska, Sylwia Stańczyk
 • Muzycy – Wiesław Murzański, Marek Olma, Leszek Szczerba
 • Prowadzący – Ewa Godlewska, Sławomir Jeneralski

 

Galeria zdjęć

 

 

 

Współpraca

Galeria video