Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

XI Reality Shopka Szoł. Myśli niesforne - wieczór sentymentalny

Tradycja realizowanej w Teatrze GROTESKA politycznej shopki już na trwałe wpisała się w krajobraz nie tylko krakowskich, ale i ogólnopolskich wydarzeo. Nic dziwnego, jest to bowiem okazja do spotkania polityków różnych opcji w niecodziennym otoczeniu i atmosferze.

Spektakl XI Reality Shopka Szoł „MYŚLI NESFORNE – WIECZÓR SENTYMENTALNY” odbył się 19 lutego 2011 r. o godz. 20.00 i podobnie jak w ubiegłych latach, na scenie Teatru GROTESKA wystąpiły znane postaci sceny politycznej: Bartosz Arłukowicz, Stanisław Bisztyga, Krzysztof Cugowski, Bronisław Cieślak, Zbigniew Dwiąkalski, Tadeusz Cymaoski, Kazimierz Czekaj, Andrzej Dera, Elżbieta Jakubiak, Beata Kempa, Paweł Kowal, Jacek Kurski, Jacek Majchrowski, Katarzyna Matusik-Lipiec, Marek Migalski, Katarzyna Piekarska, Paweł Poncyljusz, Ireneusz Raś, Joanna Senyszyn, Jerzy Wenderlich, Janusz Wojciechowski.
 
Każdego roku koncepcja artystyczna Shopki różni się od poprzednich. „Pomyśl, zanim pomyślisz!” – w tym roku ze sceny usłyszeliśmy refleksyjno-poetyckie aforyzmy – Myśli nieuczesane Stanisława Jerzego Leca. I dla widzów, i dla wykonawców była to okazja do zadumy na temat ludzkiej natury, społeczeostwa, życia, absurdów współczesności… Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy Shopkę bez odniesieo do aktualnej polityki, ale oczywiście z politykami w roli głównej.
 
XI Reality Shopka Szoł Teatru GROTESKA to niepowtarzalny spektakl, podczas którego zobaczyliśmy niezwykłe projekcje multimedialne, zawodowych tancerzy, profesjonalny zespół muzyczny i wyśmienitych wykonawców – aktorów polskiej sceny politycznej. Adolf Weltschek – reżyser widowiska oraz dyrektor GROTESKI stworzył listę przebojów, evergreenów muzyki rozrywkowej.
 
Niewątpliwym hitem był występ duetu Stanisław Bisztyga i Krzysztof Cugowski, którzy zinterpretowali Time to Say Goodbye Andrea Bocelli i Sarah Brightman; Beata Kempa, wykonując Dziesięć przykazao Bajmu potwierdziła po raz kolejny swój wokalny talent. Z sukcesem zaprezentowali się także debiutanci: posłowie z Polska Jest Najważniejsza: Elżbieta Jakubiak, i Paweł Poncyljusz.
 
Ze sceny teatralnej rozbrzmiały także inne niezapomniane przeboje: Thank You for the Music ABBY, What a Wonderful World Louisa Armstronga czy Och życie, kocham cię nad życie Edyty Geppert. Politycy wystąpili w fantastycznych i jak zwykle pomysłowych kostiumach autorstwa Małgorzaty Zwolioskiej. Scenografię XI Reality Shopka Show zainspirowała twórczośd belgijskiego surrealisty René Magritte’a.
 
Współpraca