Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

Wielka Parada Smoków

 

Smoki Teatru Groteska to wielkogabarytowe figury latające, przybierające różne wielkości, kształty i kolory.

W tej chwili smocza flota liczy już kilkadziesiąt obiektów, z których najmniejsze mają 7 m długości, a największe osiągają nawet
20 m długości i kilkanaście metrów wysokości.

Smoki odwiedzają tez różne miejsca na Świecie. Latały już m.in. w Irlandii, Walii, Portugalii, Czechach, Norwegii i w Chinach!

 

 

 

 

 

 

Pomysł i technologia ich produkcji powstały wraz z pierwszą edycją plenerowej Wielkiej Parady Smoków w Krakowie, której Teatr Groteska jest pomysłodawcą ale także organizatorem od 2000 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Jest to impreza plenerowa, o międzynarodowym zasięgu, o szerokim wydźwięku medialnym i reklamowym, dla rzeszy publiczności, gromadząca każdorazowo kilkadziesiąt tysięcy widzów.

Ukoronowaniem całej imprezy jest Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, gdzie muzyka, światło, dymy, lasery, sztuczne ognie i gigantyczne latające smoki tańczą, zapierając dech w piersiach rzeszom mieszkańców i turystom, którzy specjalnie na tę imprezę zjeżdżają
z całego świata.

Smoki Groteski doskonale prezentują się w imprezach plenerowych w ciągu dnia, na placach, ulicach i w parkach, stanowią doskonałą atrakcję eventów organizowanych we wnętrzach, ale zdecydowanie najpiękniej wyglądają oświetlone różnokolorowym światłem, wśród laserów i efektów pirotechnicznych.

 

Jeśli chcesz by Smoki Teatru odwiedziły:

  • Twoje miasto
  • Twój Festiwal
  • Twoją imprezę

skontaktuj się z nami!

Kontakt: Jacek Stankiewicz j.stankiewicz@groteska.pl, (12) 633-48-22 wew. 226