Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

VIII Reality Shopka Szoł. "Cud mniemany, czyli..."

 

Spektakl odbędył się w sobotę 2 lutego 2008 roku o godz. 20:00 w siedzibie Teatru Groteska w Krakowie przy ul. Skarbowej 2.
 
To Shopka o mediach i polityce … czyli o wszystkim. O władzy, o pieniądzach, o życiu, o nas samych w krzywym zwierciadle…
 
O nas, bo …
”reality”  bo prawdziwa, „shopka  bo z uśmiechem, „szoł” - w myśl zasady wszystko musi mieć oprawę: pokaż, gdzie bywasz i w jakim towarzystwie, a powiem ci, kim jesteś!
 
O władzy, bo …
politycy grają siebie i grają z mediami, a media ogrywają i wykorzystują polityków. Trwa pasjonująca gra, w której obie, skazane na siebie strony bawią się doskonale.
 
O pieniądzach, bo …
media pełnią dziś rolę bookmachera, u którego obstawia się wszystko: odpowiedź w konkursie, wynik meczu, a nawet dalsze losy polityków i bohaterów serialu.
 
O życiu, bo …
jeśli czegoś nie pokazali w telewizji, nie opisali w gazecie lub nie „zawiesili” w Internecie, to znaczy, że to coś nie istnieje… A przynajmniej nie ma dziś większego znaczenia.
 
Do udziału w naszym przedsięwzięciu zapraszamy znane osobistości świata polityki i mediów. Licząc, nie bez podstaw, na poczucie humoru polityków i dziennikarzy proponujemy Szanownym Gościom zagranie w Szopce samych siebie.
 
Przedstawienie połączone jest z balem karnawałowym, w którym biorą udział wszyscy Goście.