Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

Wielka Parada Smoków w Szanghaju - 22-23.05.2010

Opis
Program
Galeria
Współpraca
Opis

Z dumą informujemy, że sztandarowy spektakl Teatru Groteska, Wielka Parada Smoków,  stanowił główną atrakcję Polskiego Dnia na Wystawie Światowej Szanghaj Chiny 2010 (EXPO 2010).

Po europejskich podróżach do Irlandii, Portugalii, Walii i Czech, stanęło przed smokami Groteski prawdziwe wyzwanie. Miały za zadanie zmierzyć się z symbolem chińskiego smoka, niezwykle głęboko zakorzenionym w kulturze Chin. Smoki zadanie wykonały na szóstkę, odniosły ogromny sukces i okryły się sławą w kraju swoich przodków! 

Główni konstruktorzy smoków Groteski nie mieli jednak wątpliwości, że specjalnie na tę okazję przygotowywane ogromne latające stwory, przyciągną uwagę zwiedzających i na długo pozostaną w ich pamięci. A smok, zwłaszcza ten Wawelski, ugruntuje swoją pozycję, jednego z najsłynniejszych symboli Polski. Tak też się stało!

Organizatorzy podkreślają, że EXPO w największym chińskim mieście, Szanghaju, była największą i najbardziej spektakularną Wystawą Światową w historii. Zaprezentowało się na niej ok. 200 państw z całego świata, a ilość zwiedzających szacuje się na rekordową liczbę 70 mln. Tereny wystawowe EXPO mieściły się na terenach dawnej dzielnicy stoczniowej, w pobliżu najnowszej i najprężniej rozwijającej się dzielnicy Pudong - centrum biznesowego Szanghaju.

 

Wystawy EXPO to najważniejsze, największe i najbardziej prestiżowe imprezy promocyjne świata. Ich uczestnikami są poszczególne kraje i organizacje. Każda wystawa EXPO to wielkie wydarzenie gospodarcze, kulturalne i medialne. Stanowi znakomitą okazję do promocji osiągnięć zarówno naukowych, jak i technicznych na arenie międzynarodowej. EXPO to unikalne spotkanie kultur, narodów i tradycji.

Oficjalna strona EXPO: www.expo2010china.com

sobota, 2010-05-22
ukryj program
Dzień Polski na EXPO 2010 - Parada Smoków Polskich
miejsce:
godzina: 12:00-14:00
niedziela, 2010-05-23
zobacz program