Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

Wielka Parada Smoków w Oslo - 22.09.11

Opis
Program
Galeria
Opis

Wielki sukces Smoków Groteski w stolicy Norwegii!

Najlepsze Święto Rzeki w historii Oslo!

Krakowskie Smoki – największą atrakcją wieczoru!

 

Wielka Parada Smoków otworzyła Święto Rzeki Elvelangs, które już od 11 lat odbywa się regularnie w Oslo, z okazji przesilenia jesiennego  – 22 września.

Każdego roku mieszkańcy Oslo biorą przy tej okazji udział w organizowanych z dużym rozmachem występach znakomitych artystów, podziwiając pokazy ogniowe, teatralne, świetlne, muzyczne, cyrkowe i poetyckie, ale takiego święta, jak w tym roku – jeszcze nie było. Smoki Groteski zachwyciły, oszołomiły i zadziwiły zebranych tłumnie widzów, którzy  ustawieni na przestrzeni kilku kilometrów wzdłuż brzegu rzeki, z wielkim zainteresowaniem podziwiali olbrzymie, różnobarwne, latające stwory, które przybyły wprost z Krakowa w towarzystwie  muzyki i pokazów świetlnych.

Show Teatru Groteska oglądało ponad 40 tys. widzów, to o wiele więcej, niż zakładali organizatorzy wydarzenia. To kolejny po występie na EXPO w Szanghaju sukces krakowskiego Teatru Groteska i jego wielkogabarytowych smoków helowych. Wśród zachwyconych widzów znalazło się również wielu Polaków, którzy znają krakowską Wielką Paradę Smoków.

Smoki dotychczas odwiedziły także Irlandię, Czechy, Portugalię i Walię. Jakie wyprawy czekają na nasze potwory po powrocie z Norwegii?

 

Wielka Parada Smoków w Oslo jest kolejnym wydarzeniem organizowanym w ramach projektu Żywioły. Elementer og Mythos. Wielka Parada Smoków.

Organizatorami wydarzenia był Teatr Groteska z Krakowa i Kulturproduksjoner z Oslo.

czwartek, 2011-09-22
ukryj program
Parada Smoków w Oslo w ramach Elvelangs!
miejsce: Frysja ved Brekkedammen
godzina: 20.00 - 23.00