Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

Parada Smoków w Zgorzelcu - Jakuby - 26.08.12

Opis
Program
Galeria
Opis

TRANSGRANICZNA PARADA SMOKÓW

Smoki Teatru Groteska przemierzyły ponad 400 km by wziąć udział w corocznym Święcie Starego Miasta - Jakuby w Zgorzelcu!

Święto Starego Miasta - Jakuby wyrosło do rangi najatrakcyjniejszego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego w regionie, organizowanego zawsze w ostatni weekend sierpnia na Przedmieściu Nyskim.

Święto klimatem nawiązuje do początków miasta, do czasów, w których na Przedmieściu Nyskim - Zgorzeleckiej Starówce mieszkał i pracował Jakub Böhme, to spotkanie z historią, tańcem, muzyką, teatrem, rzemiosłem.

W wielu miejscach na urokliwym Przedmieściu Nyskim odbywają się koncerty, spektakle i pokazy tańców dawnych, przy Moście Staromiejskim rzemieślnicy prezentują swoje rękodzieło nawiązujące do dawnych epok. Istotnym elementem Jarmarku (targu średniowiecznego) jest część historyczna - obejmująca osady rycerskie i słowiańskie, w których znajdują się elementy rzemiosła dawnego jak również życia codziennego, prezentowanego przez bractwa rycerskie.

Inspiracją do zorganizowania festynu miejskiego było wybudowanie obecnego Mostu Staromiejskiego, który łączy Przedmieście Nyskie w Zgorzelcu ze starówką Görlitz, na ulicach której od wielu lat w tym samym czasie świętuje się Altstadfest.

Święto na przestrzeni lat, zmieniło klimat imprezy z festynu miejskiego na historyczno - artystyczno - handlowy jarmark. Z roku na rok przybywa atrakcji bogatych w elementy historyczne i walory edukacyjno - zabawowe. Atrakcyjność Jakubów przekłada się na dziesiątki tysięcy gości, których z każdą edycją imprezy przybywa.

Smoki z Krakowa wspaniale spełniły swoje zadanie i stanowiły jedną z głównych atrakcji tegorocznego święta. Wybrały się także na wycieczkę po wąskich uliczkach niemieckiego Görlitz.

Zapraszamy do obejrzenia galerii! 

niedziela, 2012-08-26
ukryj program
Parada Smoków (I przejście)
miejsce: od ul. Jakuba Boehme w stronę ul. Struga
godzina: 13.30
Parada Smoków (II przejście)
miejsce: od ul. Jakuba Boehme do Goerlitz
godzina: 15.00
Parada Smoków (III przejście)
miejsce: od ul. Jakuba Boehme do ul. Struga
godzina: 17.00
Parada Smoków (IV przejście)
miejsce: od ul. Jakuba Boehme do ul. Struga
godzina: 19.30