Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

KOD MISTRZÓW

KOD MISTRZÓW

To jeden z Groteskowych znaków rozpoznawczych – cykl spotkań studentów i mieszkańców Krakowa z autorytetami intelektualnymi i artystycznymi. Wstęp na te wydarzenia jest bezpłatny. Kod Mistrzów odbywa się raz w miesiącu od października do czerwca.

Mam świadomość, w jakim miejscu jestem, znam jego historię. Cenię Teatr Groteska i wiem, jakie rzeczy robi – powiedział o nas Andrzej Seweryn, który spotkał się z widzami podczas Kodu Mistrzów 4 października 2016 roku.

Kogo jeszcze gościliśmy? Zobaczcie Państwo sami.

ANDRZEJ SEWERYN - spotkanie 4 października 2016

Andrzej Seweryn - wybitny polski Artysta. Aktor i reżyser teatralny. Zagrał znaczące role w wielu polskichi zagranicznych produkcjach filmowych. Od 2011 roku pełni funkcję Dyrektora naczelnego Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie. 

KOD MISTRZÓW -  Andrzej Seweryn

WOJCIECH PSZONIAK - spotkanie w dniu 10 maja o godz. 18:00

Wybitny aktor teatralny i filmowy, aktor teatrów: Starego w Krakowie (w latach: 1968-72), Narodowego (1972-74) i Powszechnego w Warszawie (1974-80), od 1978 roku także w teatrach francuskich.

KOD MISTRZÓW - Wojciech Pszoniak

ANDRZEJ ZIELIŃSKI - spotkanie w dniu 5 kwietnia o godz. 18:00

Wokalista, pianista, kompozytor i aranżer. Założyciel i w latach 1965–1982 lider zespołu Skaldowie. Piosenki pisał głównie do tekstów polskich poetów. Wielokrotny laureat Festiwalu Opolskiego. 

KOD MISTRZÓW - Andrzej Zieliński

ZOFIA GOŁUBIEW - spotkanie w dniu 8 marca o godz. 18:00

Historyk sztuki, muzealnik, w latach 2000–2015 dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie. W 2000 weszła w skład Rady do Spraw Muzeów działającej przy Ministrze Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2001 w skład Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.

KOD MISTRZÓW - Zofia Gołubiew

ANDRZEJ ZOLL - spotkanie w dniu 9 lutego o godz. 18:00

Prawnik, sędzia i były prezes Trybunału Konstytucyjnego, były przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej oraz były rzecznik praw obywatelskich, profesor zwyczajny na Uniwersytecie Jagiellońskim.

KOD MISTRZÓW - Andrzej Zoll

ZYGMUNT KONIECZNY - spotkanie w dniu 19 stycznia o godz. 18:00

Kompozytor, twórca polskiej piosenki literackiej, autor muzyki teatralnej i filmowej. Debiutował w 1959 roku w kabarecie Piwnica pod Baranami.

KOD MISTRZÓW - Zygmunt Konieczny

ARTUR ROJEK - spotkanie w dniu 9 grudnia o godz. 19:00

Frontman zespołu Myslovitz, kompozytor, autor tekstów, wokalista, promotor. Pomysłodawca i dyrektor artystyczny OFF Festivalu odbywającego się od 2006 roku.
KOD MISTRZÓW - Artur Rojek

MAJA KOMOROWSKA - spotkanie w dniu 10 listopada o godz. 18:00

Wybitna aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Współpracowała m.in. z J. Grotowskim, E. Axerem, K. Lupą, K. Zanussim, A. Wajdą, T. Konwickim.

KOD MISTRZÓW - Maja Komorowska

STEFAN CHWIN - spotkanie w dniu 6 października o godz. 18:00

Prozaik, eseista, autor powieści fantastyczno-przygodowych dla młodzieży oraz książek krytycznych i historyczno-literackich. Laureat Nagrody im. Andreasa Gryphiusa.
 
KOD MISTRZÓW - Stefan Chwin

KRZYSZTOF ZANUSSI - spotkanie w dniu 9 czerwca o godz. 18:00

Urodzony w 1939 roku w Warszawie reżyser filmowy, teatralny, scenarzysta, producent, eseista, filozof. Profesor Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, członek Europejskiej Akademii Filmowej, od roku 2011 członek zarządu Akademii. 
 
KOD MISTRZÓW - Krzysztof Zanussi

MARIAN KONIECZNY - spotkanie w dniu 5 maja 2015 o godz. 18:00

Rzeźbiarz, profesor sztuk pięknych, pracownik dydaktyczno-pedagogiczny Wydziału Rzeźby krakowskiej ASP. W latach 1972-1981 rektor Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uczestnik konkursów na projekty pomników, w których zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia, m. in.: I nagrodę w konkursie na projekt pomnika "Bohaterom Warszawy - Nike Warszawska" (1959).
 
KOD MISTRZÓW - Marian Konieczny

JAN PESZEK - spotkanie w dniu 7 kwietnia 2015 o godz. 18:00

Urodzony 13 lutego 1944 roku aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser, pedagog Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ukończył Wydział Aktorski krakowskiej PWST. Debiutował w 1966 roku w Karierze Arturo Ui Bertolta Brechta wystawionej w Teatrze Polskim we Wrocławiu.
 
KOD MISTRZÓW - Jan Peszek

JANUSZ MAJEWSKI - spotkanie w dniu 3 marca 2015

Janusza Majewski - Mistrz, mogący pochwalić się ogromnym dorobkiem reżyserskim i pisarskim, twórca m.in. "Małej Matury 1947", "Złota Dezerterów", "C.K. Dezerterów", "Lekcji Martwego Języka" oraz "Sublokatora".
 
KOD MISTRZÓW - Janusz Majewski

BRONISŁAW CIEŚLAK - spotkanie w dniu 10 lutego 2015 o godz. 18:00

Urodzony w 1943 roku aktor, prezenter telewizyjny, gwiazda serialu "07 zgłoś się", dziennikarz i polityk.
 
KOD MISTRZÓW - Bronisław Cieślak

STANISŁAW JANICKI - spotkanie w dniu 13 stycznia 2015 o godz. 18:00

Cykl spotkań z Autorytetami intelektualnym i artystycznymi pt. KOD MISTRZÓW rozpoczęliśmy w 2015 roku od spotkania z legendą starego kina – historykiem, krytykiem filmowym, scenarzystą i dziennikarzem, Stanisławem Janickim, którego gościliśmy 13 stycznia w Teatrze Groteska.
 
KOD MISTRZÓW - Stanisław Janicki