Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2013-12-10

Zgłoszenia do Parady Smoków ruszyły!

Zgłoszenia do Parady Smoków ruszyły!

14. Wielka Parada Smoków

„Wielki Kolbergowski Zlot Smoków

w Krakowie

31 maja - 1 czerwca 2014

 

 

Zapraszamy przedszkola, szkoły, centra kultury, placówki wychowawcze i inne organizacje do uczestnictwa w 14. Wielkiej Paradzie Smoków, która odbędzie się 31 maja i 1 czerwca 2014 roku w Krakowie.

Już po raz CZTERNASTY, w ramach Święta Miasta, kolorowy korowód smoków przemaszeruje ulicami Krakowa. W zeszłorocznej Paradzie wzięło udział prawie 40 smoków animowanych przez niemal 1200 dzieci! 

Wszystkie figury smoków wykonane przez dzieci i młodzież z domów kultury, szkół i przedszkoli całego kraju wezmą udział w wielkim konkursie na najpiękniejszego ETNOsmokanagrody czekają!

W tym roku inspiracją do smoczego święta jest szeroko rozumiana kultura ludowa i tradycyjna, wyrażająca się w różnych dziedzinach sztuk: muzycznych, literackich, plastycznych i scenicznych oraz chęć uczczenia 200. rocznicy urodzin Oskara Kolberga.  Mamy nadzieję, że przygotowywanie Etnosmoków będzie doskonałą okazją do zdobycia i upowszechniania wiedzy o kulturze tradycyjnej.

Pomóżcie dzieciom zapoznać się z kulturą ludową, etnografią i tradycjami różnych regionów Polski. Szukajcie inspiracji w muzyce, tańcach ludowych, pieśniach, wzornictwie, rzemiośle. Spróbujcie zastanowić się, jaką współcześnie rolę pełni tradycja i gdzie jest obecna?

 

Dodatkowo, prosimy o przestrzeganie następujących zasad:

1.      Figura smoka powinna mieć min. 4 m długości oraz max. 3,5 m wysokości.

2.      Figura smoka powinna się poruszać, aby przejść w Paradzie.

3.      Wykonawca figury smoka powinien przedstawić projekt (w dowolnej formie) do 30 kwietnia 2014 – prosimy również o dołączenie opowieści prezentującej smoka oraz jego imię.

4.      Teatr wypłaca wynagrodzenie za prezentację figury smoka w Paradzie Smoków (500 zł brutto) po uprzednim zaakceptowaniu projektu figury smoka, zawarciu umowy,na podstawie rachunku wystawionego przez placówkę lub umowy z osobą fizyczną.

 

Prosimy zgłaszać chęć udziału w Paradzie Smoków do końca marca 2014

ZGŁOSZENIE POWINNO ZAWIERAĆ NAZWĘ PLACÓWKI, IMIĘ I NAZWISKO OPIEKUNA i KONTAKT 
[
Anna Tarnowska] tel: +48 12 633 48 22 wew. 239
e-mail: a.tarnowska@groteska.pl

Dodatkowe informacje: www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl