Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-04-23

Spektakle Teatru Groteska na XX Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych

Spektakle Teatru Groteska na XX Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych

Teatr Groteska bierze udział w XX Dziecięcych Spotkaniach Teatralnych w Gliwicach. Już w najbliższy czwartek 24 kwietnia o godz.9.30 i 11.30 na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego przy Nowym Świecie zaprezentuje spektakl Towarzystwo Pana Brzechwy, zaś 28 kwietnia (poniedziałek) o tych samych godzinach – Ku-ku-ryku Słoneczniku.

 

Towarzystwo Pana Brzechwy

Bohaterem przedstawienia jest dzielny i utalentowany chłopiec Tomek Drops. Wysłany przez starszych braci w świat, decyduje się spełnić swoje marzenia i zakłada wędrowny teatr. Po drodze spotka: Bociana, Myszkę, Wiewiórkę, Ślimaka i Stonogę  – zwierzątka, które wstępują do jego grupy aktorskiej. Reżyser Tomek i jego aktorzy odnoszą olbrzymie  sukcesy. Przedstawienie mądre, dowcipne, oparte na znakomitej literaturze Jana Brzechwy, pełne doskonałych wierszy i piosenek. Całość utrzymana w konwencji teatru maskowego skrzy dowcipem i  zachwyca zespołową grą aktorską.

Dla widzów od I do IV klasy

Czas trwania spektaklu: 110 min., 1 przerwa

 

Ku-ku-ryku Słoneczniku

W świecie zwierząt zostaje zaburzony porządek, bo oto Słonecznik próbuje piać jak kogut, szczekać jak pies, miauczeć jak kot… Zwierzaki postanawiają go uciszyć i ukarać. Ale nim to się stanie Słonecznikowi udaje się odnaleźć własną tożsamość. Ta prosta w założeniach intryga służy ukazaniu złożoności charakterów zwierzęcych postaci: Kogucika, Kota, Świnki, Psa i poszukującego własnego głosu Słonecznika. Sympatyczne lalki i nostalgicznie nawiązujące do mody lat 70tych kostiumy, dowcipne dialogi i łatwo wpadające w ucho piosenki gwarantują najmłodszym chwile dobrej zabawy. 

Dla widzów od 4 lat

Czas trwania spektaklu: 60 min. (1 przerwa)

 

Przegląd, którego organizatorem jest Gliwicki Teatr Muzyczny, potrwa od 23 do 29 kwietnia. W trakcie przeglądu młodzi widzowie mają możliwość zobaczenia najpiękniejszych, różnorodnych gatunkowo spektakli z najlepszych polskich scen. Teatr Groteska wystąpi w gronie innych znanych polskich teatrów m.in.: Teatr Banialuka z Bielska-Białej, Teatr Lalka z Warszawy czy Teatr Polski z Wrocławia.

Więcej informacji na: http://teatr.gliwice.pl/1,106,XX_Dzieciece_Spotkania_Teatralne.html