Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2017-06-09

Relacja ze spotkania z Janem Kantym Pawluśkiewiczem

Relacja ze spotkania z Janem Kantym Pawluśkiewiczem

Wolny człowiek

– Jan Kanty Pawluśkiewicz to wolna, artystyczna dusza, nieskrępowana żadnymi regułami. Wizjoner, gość bez kompleksów. Jest tak pewny tego, co chce, że zawsze to osiąga – tak podczas czerwcowego spotkania z cyklu Kod Mistrzów przedstawił  Kompozytora „Harf Papuszy” Wacław Krupiński, cytując tym samym słowa Zbigniewa Wodeckiego.

Podczas wieczornego spotkania Jan Kanty Pawluśkiewicz podzielił się z widownią wieloma żartami, anegdotami oraz opowieściami z czasów początków swojej twórczości. Opowiedział między innymi o współpracy z Piwnicą pod Baranami czy Markiem Grechutą oraz Piotrem Skrzyneckim.

– Piotr z każdego najdrobniejszego wątku potrafił rozwijać – poprzez swoją erudycję, znajomość literatury, poezji, filozofii – coś, co było niespodzianką dla słuchających – tłumaczył Mistrz.

Jan Kanty Pawluśkiewicz wspomniał też o swojej drugiej wielkiej pasji – malarstwie i tworzeniu obrazów techniką żel-art. Ujawnił również swój szczególny sentyment do Jana Matejki oraz Władysława Hasiora.

Po rozmowie w Sali Teatralnej przyszedł czas na autografy, które Jan Kanty Pawluśkiewicz składał na plakatach Teatru Groteska oraz książce „Jan Kanty Osobny” wydanej w 2015 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Było to ostatnie spotkanie z cyklu Kod Mistrzów w sezonie artystycznym 2016/2017. Na kolejne zapraszamy już w październiku 2017 roku!