Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-09-18

Pomysł na udaną rodzinną niedzielę czyli "O Kasi, co gąski zgubiła" w Grotesce

Pomysł na udaną rodzinną niedzielę czyli "O Kasi, co gąski zgubiła" w Grotesce

Teatr Groteska zaprasza w najbliższą niedzielę 21 września o godzinie 11:00 i 13:00 na wspaniały spektakl w reżyserii Grzegorza Kwiecińskiego "O Kasi, co gaski zgubiła". Bilety do nabycia w kasie Teatru Groteska lub on-line na stronie:  http://www.groteska.pl/repertuar

A oto opis tego spektaklu:

Opowieść o gęsiareczce Kasi, której gąski porwał Wilk głodomór, a ukryła podstępna Czarownica osadzona została w klimacie pełnej ciepła, autentycznej góralszczyzny. Zrozpaczona zniknięciem gąsek dziewczynka wyrusza w drogę by je odnaleźć.
W poszukiwaniach pomagają jej napotkani ludzie, zwierzęta i skrzaty – to dzięki ich życzliwości historia kończy się szczęśliwie. Wędrując z Kasią widzowie spotykają szereg przyjaznych postaci: gospodynię Matuskę, Kowala Ambrożego i jego żonę Kowalową Ambrożynę, odważnego Jasia Juhasa, leśne Skrzaty. Wystąpią też zwierzęta: Gąski, Kózka, Prosię, Owieczki, Piesek.

Reżyser przedstawienia Grzegorz Kwieciński, znany z innych cieszących się powodzeniem realizacji w Teatrze Groteska (m.in. nagradzany „Tygrys Pietrek”), postanowił zaprosić widzów do udziału w teatralnej, górskiej wyprawie. Razem z bohaterami tej historii podziwiać będziemy piękno górskiej przyrody oraz przyglądać się nastrojowym wschodom
i zachodom słońca. Spotkamy też Jeża, Zająca i innych mieszkańców lasu.

Charakterystyczne lalki i pomysłowa scenografia, muzyka inspirowana góralskim folklorem, rytmiczne piosenki oraz doskonały ruch sceniczny stanowią o atrakcyjności przedstawienia. Aktorzy Groteski zbudowali szereg przyjaznych, interesujących postaci, które otworzą drogę do spotkania z bajkowym światem Marii Kownackiej. Historia o przyjaźni i wytrwałości na pewno spodoba się najmłodszym. Znakomity spektakl Teatru Groteska potwierdza ponadczasowość utworu, będącego klasyką literatury dziecięcej. 

Reżyseria: Grzegorz Kwieciński

Scenografia: Przemysław Karwowski

Muzyka: Jacek Stankiewicz

Choreografia: Marzena Biesiadecka

Konsultacja kostiumologiczna: Małgorzata Zwolińska

Asystent reżysera: Krzysztof Grygier

Występują:

Barbara Cieślak – Kowalowa, Matuska, Skrzat, Gąska, Owieczka

Diana Jędrzejewska – Kasia

Maja Kubacka – Skrzat, Kózka, Jeż, Zajączek, Piesek, Gąska, Owieczka

Krzysztof Grygier – Wilk

Bogdan Nowak/Adam Godlewski – Czarownica

Paweł Mróz – Jasio, Kowal, Gąska, Owieczka

Inspicjent : Marek Stawowczyk