Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2016-11-28

Podsumowanie krakowskiej odsłony akcji "Artyści na cokoły"!

Podsumowanie krakowskiej odsłony akcji "Artyści na cokoły"!

W społecznym plebiscycie towarzyszącym akcji „Artyści na Cokoły – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich” Krakowianie zdecydowali, którzy spośród polskich artystów powinni posiadać swój pomnik. Andrzej Wajda, Stanisław Wyspiański, Wisława Szymborska, Jerzy Stuhr i Tadeusz Kantor – to pierwsza piątka, która zdaniem mieszkańców Królewskiego Miasta zasługuje na monument. Akcja odbywała się na krakowskim Rynku od piątku 25 listopada do niedzieli 27 listopada 2016r. Zorganizował ją Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy MATERIA PRIMA, którego 4. edycja odbędzie się pod Wawelem w dniach 18-25 lutego 2017 r.

Celem akcji performatywnej promującej Festiwal Materia Prima,  „ARTYŚCI na COKOŁY – Rotacyjna Galeria Pomników Artystów Polskich”, jest stworzenie Galerii złożonej z pięciu pomników artystów wyłonionych w plebiscycie. Do tej pory krakowski Adam Mickiewicz odwiedził Wrocław, gdzie przez trzy dni stał na tamtejszym rynku, obok Muzeum Literatury, w którym przechowywany jest rękopis „Pana Tadeusza”. Jeszcze w grudniu „Adaś” pojedzie do Katowic i Warszawy!


Zachęcamy do głosowania na Artystów, którzy mają stnąć na w Rotacyjnej galerii pomników! Swój głos oddał również Piotr Skrzynecki! Kogo chciałby zobaczyć na cokołach? Zapraszamy do oglądnięcia wyjątkowego wywiadu !

https://www.youtube.com/watch?v=4A_6zMJnOh0