Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2015-06-11

Podsumowanie Festiwalu Materia Prima

Podsumowanie Festiwalu Materia Prima

MATERIA PRIMA. 3. MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL TEATRU FORMY. BIEGUNY KULTURY

- finałowa manifestacja artystyczna –

 GASPARE NASUTO - Pulcinella di Mare

 

Szanowni Państwo,

W piątek 12 czerwca o godzinie 15.00 pod pomnikiem Adama Mickiewicza w Krakowie odbędzie się finałowa manifestacja artystyczna Materia Prima. 3. Międzynarodowego Festiwalu Teatru Formy. Bieguny Kultury. Wystąpi słynny mistrz tradycji pacynkowej Gaspare Nasuto  z Włoch i zaprezentuje spektakl „Pulcinella di Mare”.

Zapraszamy!

 
 
 

Gaspare Nasuto włoski lalkarz i rzeźbiarz cieszy się sławą mistrza PULCINELLI – wywiedzionej z commedii dell’arte neapolitańskiej tradycji lalkowej. Nic dziwnego bo na scenie występuje już blisko 25 lat.  Gaspare specjalizuje się w technice „Guaratelle” czyli powstałego w  XVI wieku neapolitańskiego teatru pacynkowego (lalki nakładane na rękę ja rękawiczka). Pulcinellę cechuje złożoność charakteru: naiwność i przebiegłość, obsceniczność i romantyzm, bojaźliwość i odwaga, prostota i refleksyjność. Pulcinella to nieśmiertelny bohater, którego domeną jest walka z absurdami rzeczywistości, społecznymi i życiowymi ograniczeniami, a przede wszystkim z własnym alter ago.

W czasie niezwykle dynamicznego przedstawienia „Pulcinella di Mare” będziemy mogli podziwiać  ogromną sprawność animacyjną Gaspare Nasuto. W spektaklu oprócz głównej postaci Pulcinelli wystąpi wielu innych bohaterów, którzy bezskutecznie będą próbowali ujarzmić jego zawadiacki  temperament i którym on jak zwykle stawi czoła. Te zabawne perypetie niewątpliwie wywołają salwy śmiechu wśród publiczności. Dodatkowy efekt komiczny stanowić będzie oryginalny głos Pulcinelli, zniekształcony za pomocą „pivetty” czyli tradycyjnego instrumentu, który lalkarz umieszcza w ustach. Prawdziwa magia, kunszt i duża doza śmiechu gwarantowane!  

 
 
Więcej informacji na Facebooku
 
Zapraszamy!