Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-03-26

„Oblicza teatru formy w Norwegii i Polsce” - konferencja naukowa

„Oblicza teatru formy w Norwegii i Polsce” - konferencja naukowa


27 marca (czwartek) w godz. 12.00 - 14.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się konferencja „Oblicza teatru formy w Norwegii i Polsce”.  Prelegentami będą znawcy – praktycy i teoretycy – teatru formy. Konferencja zainicjuje trzecią edycję festiwalu „Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy”, który odbędzie się w Krakowie w lutym 2015 roku.

 

 

                          W ramach konferencji wystąpią:

 

Tone Tjemsland – Carte Blanche

„Teatr formy w Norwegii – taniec”

 

Per Arne Løset  – Tinker Ting

„Teatr formy w Norwegii – lalkarstwo”

 

Dr hab. Tadeusz Kornaś – Uniwersytet Jagielloński

„Teatr formy w Polsce”

 

Zuzanna Głowacka – Teatr Groteska

„Materia Prima. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy”

 

 

TinkerTing jest norweską grupą teatralną, do której głównych założeń należy produkcja i promocja przedstawień lalkowych we współpracy z artystami różnych dyscyplin sztuki w Norwegii i zagranicą. Ich przedstawienia są adresowane przede wszystkim do dorosłych I młodzieży.

 

Carte Blanche jest norweskim Narodowym Teatrem Tańca Współczesnego. Założony w 1989 roku teatr działa w Bergen, drugim co do wielkości mieście Norwegii. Carte Blanche produkuje minimum  trzy nowe choreografie rocznie i ma w swoim repertuarze od czterech do sześciu spektakli w sezonie. Z teatrem współpracują najbardziej uznani norwescy i międzynarodowi choreografowie często będący reprezentantami nowej generacji twórców.

 

Serdecznie zapraszamy!