Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-06-05

Noc Teatrów

Noc Teatrów

Noc Teatrów to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kulturalną mapę Krakowa. Na tegoroczną Noc Teatrów 11 teatrów instytucjonalnych i ponad 20 nieinstytucjonalnych przygotowało dla widzów ponad 70 różnych, bardzo ciekawych przedsięwzięć.

Teatr Groteska także przygotował dla Was wyjątkową ofertę na ten wyjątkowy wieczór.

 

Wieczorem 14 czerwca pokażemy dwa spektakle:

 

O godz. 19:00 „Przemiany” w reżyserii Adolfa Weltschka

„Przemiany” to niezwykle barwny i dynamiczny spektakl zrealizowany  w stylistyce teatru plastycznego i teatru tańca. Adolf Weltschek i Małgorzata Zwolińska twórczy tandem znany m.in. z realizacji przedstawienia „Hommage à Chagall” – wielokrotnie nagradzanego i wystawianego w wielu krajach Europy spektaklu – zdecydowali się wzbogacić środki wyrazowe typowe dla teatru plastycznego o wachlarz możliwości jakie niesie ze sobą taniec współczesny. Do współpracy zaprosili wybitną brytyjską choreografkę Caroline Finn i dziewięciu niezwykle uzdolnionych, polskich tancerzy. Każdy  z nich może się pochwalić bogatym dorobkiem artystycznym i licznymi nagrodami. Szerokiej publiczności znani są zapewne zwycięzca 6. edycji „You Can Dance” Dominik Olechowski i finalistka tego konkursu Masza Tryputsen.

 

 O godz. 22:30„Lataj z Krystyną” w reżyserii Andrzeja Sadowskiego

 

Lataj z Krystyną

Spektakl Aldony Jankowskiej, to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić  pozornie błaha idea, brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący "tu i teraz", nie mogąc znieść rzeczywistości są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić?

 

godz. 17:00 zapraszamy zaś na Sekrety sceny, czyli zwiedzanie Teatru z przewodnikiem, będące wspaniałą atrakcją dla najmłodszych!
Rezerwacja od 10 czerwca do wyczerpania miejsc.

 

Bezpłatne wejściówki na spektakle można odbierać od 10 czerwca w kasie Teatru Groteska (ul. Skarbowa 2) oraz w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy ul. Powiśle 11.

Kasa czynna od godz. 8:00.

Każdy z widzów może maksymalnie otrzymać 2 zaproszenia na jeden spektakl.

Projekt zrealizowano przy udziale finansowym Gminy Miejskiej Kraków.

Więcej informacji na www.krakow.pl oraz www.krakowskienoce.pl/noc_teatrow