Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2016-09-26

Nagrody Przyjaciół Teatru Groteska

Nagrody Przyjaciół Teatru Groteska

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że 24.09.2016 odbyło się w naszym Teatrze już po raz  6-sty  wręczenie tytułów Przyjaciela Teatru Groteska. Każdorazowo przed uroczystością zwracamy się do Osób szczególnie nam bliskich z zapytaniem czy zechcą nas zaszczycić przyjęciem Tytułu Przyjaciela Teatru. Tak było także w tym roku.

                Z wielką radością możemy Państwu zakomunikować, że w tegorocznej edycji Tytuł zgodziły się przyjąć następujące znakomite Osoby:

Anna Franaszek – wyjątkowa Pedagog od lat wcielająca w życie pogląd, że wychowanie poprzez sztukę pokoleń wstępujących jest najlepszym sposobem na stworzenie społeczeństwa o najwyższych kompetencjach cywilizacyjnych.

Ewa Szafran – wypróbowany przyjaciel Teatru od wielu lat. Przez ostanie lata prawdziwa opoka Teatru im. Juliusza Słowackiego – gdzie pełni funkcję Zastępcy Dyrektora. Odznaczona przez Ministra Kultury Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis

Jerzy Trela – legenda polskiego teatru. Współtwórca największych sukcesów Teatru Starego. Stworzył  W Dziadach i Wyzwoleniu (w reżyserii K. Swinarskiego) kreacje, które przeszły do historii polskiego teatru.  Artysta, o którym należy mówić jako o prawdziwym fundamencie polskiej sztuki aktorstwa dramatycznego. Odznaczony przez Ministra Kultury Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” (2005)

Urszula Grabowska – artystka o wyjątkowej wrażliwości. Stworzyła wiele znakomitych kreacji teatralnych i filmowych. Jest laureatką Polskich Nagród Filmowych Orły za rok 2010 w kategorii najlepsza główna rola kobieca. W 2011 otrzymała nagrodę za najlepszą rolę żeńską na 33. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie. Jury pod przewodnictwem Geraldine Chaplin wyróżniło ją za kreację w filmie Joanna.

ZIKIT – wyjątkowo przyjazny, otwarty zespół Osób w strukturze UM Krakowa. To Ludzie, na życzliwość których możemy liczyć zawsze, nawet przy realizacji najbardziej karkołomnych przedsięwzięć w przestrzeni publicznej.

Zofia Gołubiew – Pani Zofia jest jedną z tych osób w naszym mieście, o której można powiedzieć: Człowiek Instytucja. Przez ostanie 15-ie lat budowała pozycję Muzeum Narodowego w Krakowie. Rozkwit artystyczny i materialny Muzeum już na zawsze związany będzie z jej nazwiskiem. To jedna z tych osób dla których sztuka  w sposób oczywisty jest nierozerwalną  i niezbędną częścią codzienności