Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2015-09-07

MISJA BABEL z Groteską

MISJA BABEL z Groteską

 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W GRZE MIEJSKIEJ

"MISJA BABEL"

 

Stań do walki z tajemniczą organizacją „Babel”, odzyskaj skradzione słowa i wyprostuj językowe zawiłości. 26 września w Krakowie najnowsza gra miejska z okazji Europejskiego Dnia Języków. Tydzień później zagramy w Katowicach. Zgłoś swoją drużynę i uratuj świat - rejestracja od 7.09!

To już czwarta odsłona przygodowych gier językowych. Po międzynarodowym gotowaniu, zmaganiach kulturalnych i walce o bajkowy tron Verbantii przyszedł czas na grę detektywistyczną, której nie powstydziłby się James Bond. Za sprawą wrednej organizacji „Babel” próbującej przejąć władzę nad tym, co i jak ludzkość mówi, doszło do tragicznego w skutkach pomieszania języków. Świat stanął na krawędzi wzajemnego niezrozumienia i fatalnej w skutkach dosłowności, a sześć najważniejszych rządowych agencji bezradnie rozłożyło ręce. W tej skomplikowanej sytuacji jedyna gwarancja międzynarodowego ładu to ABS - Agenci Bardzo Specjalni - w rolę których wcielą się gracze.

„Misja Babel” to plenerowa gra miejska dla 4-5-osobowych drużyn w wieku 10+. W Krakowie (26 września, godz. 10-16) na wspólną zabawę zapraszają: Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce i Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce, British Council, Goethe Institut, Instytut Austriacki, Instytut Cervantesa, Instytut Francuski oraz Włoski Instytut Kultury. W Katowicach (3 października, godz. 10-16) organizatorami gry będą: Komisja Europejska Przedstawicielstwo w Polsce oraz Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce, we współpracy z Europe Direct Katowice, Goethe Institut i Stowarzyszeniem Dante Alighieri.

Grę opieramy na sześciu rządowych agencjach, z których każda wie coś o Babel, ale nie chce się tą informacją podzielić z innymi agencjami. Zamiast klasycznych pojedynczych zadań, gracze będą mieli do wykonania sześć wieloetapowych Misji (polegających na odwiedzaniu agencji i zbieraniu informacji na terenie miasta), sześć krótszych Zadań Specjalnych (opartych na informacjach dostępnych w agencjach) oraz najważniejsze zadanie - zdemaskowanie podwójnych agentów „Babel”.

Uczestników czekają m.in. werbalne pojedynki i słowne pułapki zastawione przez „Babel”, szukanie słów dosłownie wyjętych z ust pewnemu znanemu mówcy, ocalenie zaginionego idiomu i wizyta w twierdzy szyfrów. Drużyna może grać wspólnie lub podzielić się na 2 części, by równolegle wykonywać Misje i Zadania Specjalne.

Na początku gry każda drużyna dostanie swój budżet w postaci żetonów Pieniędzy, którymi będzie płacić za każdy popełniony błąd. Za wykonanie Misji i Zadań Specjalnych gracze będą dostawać Medale. O miejscu drużyny w rankingu na koniec gry zdecyduje łączna wartość zdobytych Medali oraz zaoszczędzonych Pieniędzy. W Krakowie 3 najlepsze zespoły agentów otrzymają zaproszenia do restauracji na kolację o wartości 1000 zł (miejsce I), 800 lub 600 zł (odpowiednio za miejsce II i III), w Katowicach - bony upominkowe o wartości 1250, 1000 lub 750 zł. Wszystkie nagrody zostaną podzielone w równych częściach między członków zwycięskich drużyn. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy w Regulaminie na stronie grymiejskie.krakow.pl.

Do środy 23 września włącznie czekamy na zgłoszenia do gry w Krakowie, a do 30 września - na grę w Katowicach. Jedna osoba może wziąć udział tylko w jednej edycji gry. Wypełniając formularz na stronie grymiejskie.krakow.pl podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki i e-mail. Pamiętajcie o wyborze miasta, w którym chcecie zagrać. Szczegółowe zasady rozgrywki oraz informacje o miejscu jej rozpoczęcia i zakończenia gracze otrzymają trzy dni przed grą.


POBIERZ REGULAMIN