Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-04-25

Majowe święto kultury – wstąp i zobacz

Majowe święto kultury – wstąp i zobacz

6 miast, ponad 22 obiekty kultury i prawie 100 propozycji – tak pokrótce przedstawia się  program tegorocznego Festiwalu Funduszy Europejskich „Wstęp wolny”. Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza już dziś wszystkich zainteresowanych na to wielkie święto kultury, które potrwa od 2 do 11 maja 2014 r.

Bezpłatnie swoje zbiory udostępnią muzea w Krakowie, Chrzanowie, Tarnowie i Nowym Sączu, które zwiedzający będą mogli zobaczyć indywidualnie lub z przewodnikiem. Dla najmłodszych muzea przygotowały także ciekawe warsztaty. Z kolei miłośnicy teatru będą mieli okazję zobaczyć go od kulis oraz obejrzeć darmowe spektakle dla dzieci i dorosłych. Atrakcje w postaci bezpłatnych wejściówek przygotowano także dla wielbicieli muzyki operowej. W festiwalowej ofercie nie zabraknie również zaproszeń na wystawy. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w małopolskich obiektach kultury, które uzyskały unijne dofinansowanie.

To już druga edycja Festiwal Funduszy Europejskich, która w tym roku odbywa się w ramach obchodów 10-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Przypomnijmy, że ubiegłoroczny Festiwal odbywał się tylko w Krakowie, ale ogromne zainteresowanie z jaki m się spotkał sprawiło, że tegoroczna edycja została poszerzona o  4 kolejne miasta w Małopolsce. Program festiwalu dostępny jest na stronie www.fundusze.malopolska.pl. Sprawdź go już teraz i nie przegap kulturalnych atrakcji!

 

 

W ramach festiwalu Teatr Groteska zaprasza 3 maja o godz. 16.00 na spektakl “Ku-Ku-Ryku Słoneczniku” oraz na spektakl “Kobiety Kontratakują” - 10 maja o godz. 19.00.

 

Darmowe wejściówki na spektakle będą do odbioru w kasie teatru od 28 kwietnia (odbiór osobisty). Jedna osoba może maksymalnie pobrać 3 wejściówki na spektakl dla dzieci i 2 wejściówki na spektakl Sceny dla dorosłych.

 

Dodatkowo w dniu 3 maja o godz. 14.00 zapraszamy na „Sekrety sceny” - oprowadzanie po teatrze z przewodnikiem/aktorem.

Ilość miejsc ograniczona.
Konieczna wcześniejsza rezerwacja pod nr tel. 12 633 37 62 lub mail: rezerwacja@groteska.pl

 

Przyjdź, skorzystaj z oferty i zobacz, jak  Fundusze Europejskie zmieniły małopolską kulturę!