Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-06-09

KOD MISTRZÓW: Spotkanie z Janiną Paradowską

KOD MISTRZÓW: Spotkanie z Janiną Paradowską

Ostatnie w tym sezonie spotkanie z cyklu KOD MISTRZÓW organizowane w ramach Kampanii KONTRREWOLUCJA KULTURALNA odbędzie się 10 czerwca (wtorek) o godz. 18.00 w Teatrze Groteska. Jego gościem będzie Janina Paradowska – dziennikarka, publicystka polityczna m.in. tygodnika „Polityka”, radia TOK FM.

Przypominamy, że na stronie Kampanii: www.kkrewolucja.pl, w zakładce "Kod Mistrzów", można zadać pytanie Janinie Paradowskiej. Spotkanie będzie relacjonowane na żywo za pośrednictwem strony internetowej Kontrrewolucji Kulturalnej (w zakładce „strefa video”).

 

Wstęp bezpłatny!

 

Janina Paradowska - komentatorka życia politycznego, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę dziennikarską zaczynała jako depeszowiec i pracownik działu miejskiego w popołudniówce „Kurier Polski”, piśmie Stronnictwa Demokratycznego. Pracowała potem w „Życiu Warszawy”, między innymi jako kierownik działu politycznego, wcześniej w dziale nauki i oświaty. Z ramienia tej redakcji brała udział w relacjonowaniu prac stolika młodzieżowego Okrągłego Stołu. Tematyką polityczną zajmuje się od 1989 r. 

 

Od 1991 r w zespole redakcyjnym „Polityki”. Prowadzi Poranek w Radiu TOK FM. Inicjatorka Salonów „Polityki” w Krakowie. Przez 4 lata prowadziła salon polityczny w Klubie pod Jaszczurami, gdzie gościli wszyscy najważniejsi polscy politycy, ale także biznesmeni, ludzie kultury i mediów. Obecnie raz w miesiącu prowadzi taki salon w Piwnicy Pod Baranami.

 

Jest laureatką licznych nagród branżowych. Otrzymała m.in. Nagrodę im. Adolfa Bocheńskiego (1997), Nagrodę Wieczystej Fundacji im. Ksawerego i Mieczysława Pruszyńskich (1999), Nagrodę Grand Press (2002), Nagrodę im. Andrzeja Urbańczyka (2004), Nagrodę Kisiela (2011). W 2002 została także nagrodzona Złotą Akredytacją do Sejmu jako najlepsza dziennikarka prasy ogólnopolskiej. Od lat wygrywa rankingi czytelników na najpopularniejszego autora „Polityki”.

 

Więcej informacji odnośnie Kampanii na stronie: www.kkrewolucja.pl