Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-11-12

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy na spektakl Sceny dla Dorosłych Teatru Groteska "Lataj z Krystyną"

Już w najbliższy weekend serdecznie zapraszamy na spektakl Sceny dla Dorosłych Teatru Groteska "Lataj z Krystyną"

Scena dla Dorosłych Teatru Groteska zaprasza na "Lataj z Krystyną" - spektakl Aldony Jankowskiej 15 i 16 listopada o godzinie 19.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Groteska lub on-lina na http://www.groteska.pl/repertuar

Spektakl Aldony Jankowskiej, cieszącej się niesłabnącą sympatią widzów aktorki dramatycznej i komediowej, mistrzyni metamorfozy, to tragikomedia opowiadająca o tym, do czego może doprowadzić pozornie błaha idea brana absolutnie na poważnie. Jak to się dzieje, że przeciętni, dobrzy ludzie, żyjący „tu i teraz”, nie mogąc znieść rzeczywistości, są w stanie posunąć się do radykalnych rozwiązań, żeby ją zmienić? Aldona Jankowska w tym monodramie „całkowicie jednoosobowym” opowiada niezwykle zabawną historię, mając mocnego asa w rękawie.

Aktorka od lat wypracowuje własny styl i repertuar. Jej spektakle komediowe mają zawsze formę na pograniczu monodramu, elementów stand-upu, improwizacji, spektaklu muzycznego pełnego brawurowo wykonanych piosenek i wcielania się w różne postaci.

Zawierają one też bardzo silny ładunek dramatyczny.

Aldona Jankowska autentyczna blondynka, absolwentka krakowskiej PWST. Aktorka filmowa, teatralna, parodystka i artystka specjalizująca się w stand-up comedy. Wielokrotna laureatka nagród publiczności na festiwalach teatralnych. Zasłynęła parodiami w „Rozmowach w tłoku” czyli kabarecie z programu „Szymon Majewski Show”, w którym rozśmieszała widzów całej Polski znakomitymi kreacjami: Zyty Gilowskiej, posłanki Hojarskiej, Ojca Rydzyka, Hanny Gronkiewicz-Waltz, Anny Fotygi i innych.   

Współpracowała z reżyserami: Andrzejem Barańskim, Patrykiem Vegą, Piotrem Cieplakiem, Jerzym Stuhrem, Janem Polewką, Giovannim Pampiglione, Pawłem Szumcem, Adolfem Weltschkiem, Krzysztofem Jasińskim.

 Prawdziwą popularność przyniósł jej serial TVN „Julia”, gdzie zagrała rolę Bożenki, którą pokochali widzowie zwłaszcza za słynne „Kotenieńku”.

 Po świetnych rolach w spektaklach „Różowe konie – rewia kieszonkowa” w Teatrze Groteska i „Hotel Babilon” w Teatrze Ludowym, zapraszamy na „Lataj z Krystyną, czyli wszystko dobre co się dobrze kończy”.

Motto Aldony:

Większa niż mysikrólik? Radość mysikrólika

 

Reżyseria – Andrzej Sadowski

Asystent reżysera – Elżbieta Depta

Pomysł na spektakl – Aldona Jankowska, Elżbieta Depta

Tekst – Agnieszka Kasprzyk

Muzyka – Helge Iberg

Teksty piosenek – Rafał Dziwisz

Kostiumy – Małgorzata Zwolińska

Konsultacja wokalna – Grażyna Naszkiewicz-Smukalska

Układy piosenek - Ewa Kaim

Fryzura i make-up – Karolina Biernacka