Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2017-03-27

IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”

IV Międzynarodowy Festiwal Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”

Już 2 kwietnia 2017 r. w Krakowie rozpocznie się IV edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatru Ukraińskiego „Wschód-Zachód”. Jej motto brzmi „Per aspera ad astra”. Teatr Groteska jest patronem tego wielokulturowego przedsięwzięcia, które potrwa do 9 kwietnia.

Podczas Festiwalu odbędą się spektakle, panele dyskusyjne, spotkania z artystami, prezentacje, wystawy oraz inne wydarzenia towarzyszące. Podobnie jak w poprzednich edycjach, zaprezentowane zostaną współczesne profesjonalne oraz amatorskie teatry z Ukrainy i całego świata, nawiązujące tematyką swoich sztuk do szeroko pojętej tematyki ukraińskiej.

Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Widowisk Masowych i Show-programów we współpracy z Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. Festiwal w tym roku gości uczestników z Ukrainy, Polski, Gruzji, Niemiec, Słowenii, Austrii.

Dwadzieścia teatrów zagra spektakle m.in. na scenie Teatru Groteska i Teatru bez Rzędów. Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze szczegółowym programem Festiwalu na stronie http://wschod-zachod.com.pl/