Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2015-12-14

"I dziel się tym, co masz" - płyta z piosenkami ze spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza"

"I dziel się tym, co masz" - płyta z piosenkami ze spektaklu "Ania z Zielonego Wzgórza"

 

Teatr Groteska serdecznie zaprasza Państwa do udziału w wyjątkowej akcji na rzecz „Domu Małego Dziecka” im. Jana Brzechwy w Krakowie pod hasłem: „I dziel się tym, co masz”.  

W jej ramach wydaliśmy płytę z 11 piosenkami ze spektaklu „Ania z Zielonego Wzgórza” z muzyką Piotra Klimka oraz tekstami Małgorzaty Zwolińskiej. Płyta ukaże się 23 grudnia razem ze specjalnym wydaniem Dziennika Polskiego. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz „Domu Małego Dziecka” im. Jana Brzechwy w Krakowie.

Symboliczny wymiar akcji „I dziel się tym, co masz” (motta jednej z piosenek) ma swoje źródło w przewodniej idei "Ani z Zielonego Wzgórza". Piosenki w dużej mierze stanowią o sile i wyjątkowości spektaklu Teatru Groteska. Niezwykle silne uczucia, które budzą się w duszy każdego z bohaterów ujawniają się właśnie w piosenkach, które stanowią rodzaj lirycznego monologu wewnętrznego i pokazują złożoność emocji bohaterów. Piosenki są też w przedstawieniu wyrazem poglądów postaci, często też mają formę zabawnych, musicalowych dialogów. Słuchając płyty można będzie się wzruszyć, uśmiechnąć i zainspirować.

 

Patronat medialny nad akcją objęli: Dziennik Polski i Radio Kraków.

 

I dziel się tym, co masz!

www.youtube.com/watch

www.facebook.com/events