Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2018-01-03

Groteska wraca na Skarbową 2!

Groteska wraca na Skarbową 2!

Po inauguracji sezonu i intensywnych spotkaniach z publicznością w Nowej Hucie, Groteska wraca pod stały adres. Już 7 stycznia drzwi Teatru otworzą się ponownie. Styczniowy repertuar Widzowie obejrzą w odnowionym gmachu przy Skarbowej 2.

W ostatnich miesiącach w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020 w Teatrze realizowany był projekt „Termomodernizacja instytucji kultury – Teatr Groteska, poprawa efektywności energetycznej Teatru Groteska – ZIT”. Prace objęły: wykonanie robót budowlanych wraz z niezbędnymi dostawami obejmujące częściową przebudowę wnętrz, częściowe docieplenie budynku, budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej i teletechnicznej oraz przebudowę wewnętrznej instalacji c.o. części budynku użyteczności publicznej – Teatru Groteska, na działce nr 20 oraz 27/13 w obrębie ewidencyjnym 62 Śródmieście przy ulicy Skarbowej w Krakowie.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Etap I prac budowlanych został zakończony i umożliwił powrót naszym Widzom do Teatru, a wykonane prace budowlane obejmowały min. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej odtworzeniowo nawiązującej do czasów minionych, docieplenie budynku, wymianę pokrycia dachowego z ociepleniem zadaszenia kopuły, budowę wewnętrznej instalacji wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją, rozbudowę wewnętrznej instalacji hydrantowej, elektrycznej oraz c.o.. W salach teatralnych powstała nowa konstrukcja widowni wraz z wymianą posadzki i foteli. Obecnie komfortowe sale dysponują większą niż dotychczas liczbą miejsc, tj.: Sala Teatralna – 213 na parterze oraz 67 na balkonie, łącznie 280 miejsc; Sala Kopułowa – 197 miejsc.

Etap II prac przewiduje prace związane ze stropodachem oraz remontem konserwatorskim elewacji, rozpoczęcie prac zaplanowane jest na wiosnę 2018. Prace te nie będą jednak kolidowały z bieżącą działalnością Teatru, a spektakle będą odbywały się na miejscu.

Oznacza to, że Teatr Groteska wraca do naturalnego rytmu pracy, a na Widzów czekają nowe, wygodne fotele i podesty, bezpieczne balustrady oraz przyjemne okna i wentylacja – a wszystko to dla Waszego bezpieczeństwa, komfortu i lepszego kontaktu z aktorami. Już w najbliższą niedzielę 7 stycznia, Widzowie będą mogli zobaczyć „Ładne kwiatki” w reżyserii Krzysztofa Jędryska.

W trosce o komfort publiczności uruchomiony został również system sprzedaży biletów przez Internet. Każdy kto zechce zobaczyć nasze spektakle, będzie mógł nabyć bilet bez wychodzenia z domu. Więcej szczegółów dotyczących sprzedaży on-line znaleźć można ­tutaj.
 

Serdecznie zapraszamy do spędzenia z nami czasu! Aktualny program dostępny w zakładce REPERTUAR.