Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2013-09-10

Groteska gra na Skarbowej 2 już w sobotę!

Groteska gra na Skarbowej 2 już w sobotę!

 „Groteska gra na Skarbowej 2”

14 września 2013 (sobota), godz. 14:00-18:00, ul. Skarbowa 2, Kraków 

Już w najbliższą sobotę Piknik rodzinny z okazji rozpoczęcia 69. sezonu teatralnego

Zapraszamy rodziny z dziećmi, miłośników teatru oraz dobrej zabawy i spotkań w twórczej  atmosferze na wspaniałe rodzinne spotkanie 14 września (sobota) od godz. 14:00 na ulicę Skarbową 2 pod budynek Teatru Groteska!

Teatr Groteska zaprasza wszystkich na plenerowy piknik rodzinny organizowany z okazji rozpoczęcia nowego, 69. sezonu teatralnego w dniu 14 września w godzinach 14.00-18.00.

Zaplanowaliśmy z tej okazji mnóstwo atrakcji i niespodzianek dla naszych małych i dużych Przyjaciół. Na wszystkich, którzy tego dnia zdecydują się z nami świętować będą czekać kolorowe postaci z baśniowych teatralnych krain, plac zabaw, konkursy, zwiedzanie teatru oraz plenerowa kawiarnia. Będzie można też zobaczyć klownadę, występy artystów, teatrów ulicznych, popisy cyrkowców, a nawet prawdziwy pokaz iluzjonisty, który zabierze nas w świat magii. Warsztaty, gry i zabawy dla dzieci poprowadzą aktorzy Teatru Groteska oraz współpracujący z nami doświadczeni plastycy i animatorzy.

W PROGRAMIE:

ok. godz. 14:00           Teatr Pinezka „Teatr Klauna Pinezki”

Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. Przemysław Grządziela ze swoim Teatrem od 1980 roku bawi widzów na ulicach i placach całego świata m.in. Ekwador, Meksyk, USA, Rosja, Turcja, Ukraina, Palestyna, Egipt, Chiny i prawie wszystkie kraje Europy. W listopadzie 2009 występował w Kennedy Center w Waszyngtonie DC.

 

ok. godz. 15:00           Grupa Rafała Kmity

Grupę Rafała Kmity – trzykrotny zwycięzca Przeglądu Kabaretów PAKA zaprezentuje piosenki ze swego najnowszego spektaklu „Jeszcze nie pora nam spać”, który od września zobaczyć można w całości na Scenie dla dorosłych Teatru Groteska. To pełne humoru skecze, wzruszające piosenki ze świetnymi tekstami brawurowo wykonane przez aktorów Grupy Rafała Kmity

 

 

ok. godz. 16:00           Piosenki ze spektaklu „Czerwony Kapturek”

Sceny dla dzieci Teatru Groteska

Niezwykle kolorowy, wesoły, żywiołowy, roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci można zobaczyć w pełnej wersji na scenie Groteski.

 

ok. godz. 16:25           Pokaz iluzjonistyczny Victora Febo

W krainę magii zabierze nas jeden z najmłodszych profesjonalnie występujących iluzjonistów w Polsce,  członek Krajowego Klubu Iluzjonistów. Victor Febo brał udział w Międzynarodowych Kongresach Iluzjonistów sztuki tworzenia złudzeń uczył się uczestnicząc w seminariach gwiazd o światowej renomie. Naturalny sposób bycia, ruch sceniczny oraz umiejętności aktorskie, pozwalają mu z jednakowym powodzeniem prezentować sztukę iluzji zarówno na dużej scenie, jak i w bezpośrednim kontakcie z widzami. Niezwykłą rolę przywiązuje do inteligentnego i zabawnego komentarza, choreografii i ogólnej oprawy artystycznej programu.

 

ok. godz. 17:00           Teatr Nicoli „Maruczella”

Teatr łączy w sobie elementy pantomimy, teatru ruchu, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego. W swoim repertuarze posiada zarówno spektakle sceniczne jak i plenerowe. Ich różnorodna forma, bogactwo treści oraz duża dawka pozytywnej energii i humoru, jaką ze sobą niosą sprawia, że adresatami twórczości teatru Nikoli jest publiczność w różnym wieku. „Maruczella” to momentami nostalgiczna, innym razem zabawna sztuka, łącząca w sobie humor, niezwykłą stylistykę Niemego Kina i filmów Federico Felliniego. Przenosi widzów na stary Dworzec Kolejowy, gdzie dym dawno zapomnianych Parowozów zaprasza w romantyczną podróż, pełną zalotów, flirtów i scen miłosnych. Łącząc pantomimę z taneczno – komicznymi scenami „Maruczella” bawi, a jednocześnie wzbudza ciepłą nostalgię za niepowtarzalnym klimatem czasów, które już nie powrócą.

Spektakl „Maruczella” zdobył I nagrodę publiczności i III nagrodę jury na Warszawskim Konkursie Teatrów Ogródkowych (2005) oraz specjalną nagrodę Gubernatora Odessy na Międzynarodowym Festiwalu „Komediada 2011” za wkład w rozwój teatru pantomimy i klownady.

Reżyseria, scenariusz, scenografia: Mikołaj Wiepriew Występują: Mikołaj Wiepriew, Dominika Jucha, czas trwania: 40 minut

 

ok. godz. 17:50           Fragmenty spektaklu „Kobiety Kontratakują”

Sceny dla dorosłych Teatru Groteska

„Kobiety Kontratakują” to jedyny w swoim rodzaju muzyczny spektakl, który opiera  się na znanych i mniej znanych utworach muzycznych śpiewających kobiet!

Ideą spektaklu jest próba opisu sytuacji kobiety, w świecie ukształtowanym i zdominowanym przez mężczyzn. Jego celem jest ukazanie złożonych kulturowych napięć pojawiających się we współczesnym świecie w relacjach między kobietą i mężczyzną. Pełna wersje spektaklu można zobaczyć na Scenie dla dorosłych Teatru Groteska.

 

ORAZ LICZNE ATRAKCJE PRZEZ CAŁY CZAS TRWANIA PIKNIKU m.in.:

  • konkursy, warsztaty, zabawy, pokazy Groteski
  • Rodzinna gra „Pod Kopułą Groteski”

Powitaj z nami nowy sezon w Teatrze Groteska, zwiedzając teatralne przestrzenie. Sprawdź, czy coś się zmieniło, podążając śladem znanych baśniowych bohaterów. Zdobądź najwyższe piętro wtajemniczenia, pomagając bajkowym postaciom w ich trudnych zmaganiach.

Podążając znanym (a może właśnie nieznanym?) teatralnym szlakiem od pierwszych schodów aż do Sceny Kopułowej, odkryj na nowo magię teatru!

Sprawdź, co kryje się pod kopułą Groteski!

  • kawiarnia plenerowa

oraz

  • Teatr Wagabunda i jego „Port magiczny”, a w nim m.in.:

- plac zabaw, ogród doświadczeń,

- konkursy  i zabawy dla dzieci i dorosłych,

- przyjemna nauka podstawowych praw fizyki,

- klauni, szczudlarze, mim i żonglerzy, artyści cyrkowi, komicy,

- mini warsztaty sztuki cyrkowej.

 

 

 

 

WSTĘP WOLNY

 

*W razie niepogody impreza odbędzie się w budynku Teatru Groteska