Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-09-22

Dwudniowe warsztaty lalkowe dla młodzieży i studentów „Teatr formy – działania performera: lalkarz”

Dwudniowe warsztaty lalkowe dla młodzieży i studentów „Teatr formy – działania performera: lalkarz”

W ramach realizacji projektu Materia Prima. 3 Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny kultury, w dniach 25-26 września 2014 w Krakowie odbędą się dwudniowe warsztaty lalkowe dla młodzieży i studentów zatytułowane „Teatr formy – działania performera: lalkarz”.

Warsztaty poprowadzi lalkarz teatru TinkerTing - Per Arne Løset, który zajmuje się teatrem od 1993 roku, Będąc pod wpływem Istituta de Arte Scenica, Odin Teatre i Grotowskiego, Per Arne Løset zaczynał od teatru ulicznego i fizycznego teatru wizualnego. Praca z ruchem stała się dla niego doskonałym źródłem lalkowych poszukiwań. W ostatnich latach Per Arne Løset pracuje głównie jako lalkarz w różnych zespołach i instytucjach zarówno w Norwegii, jak i za granicą. Jego najnowszy  spektakl "Głód" jest pokazywaną na wielu międzynarodowych festiwalach koprodukcją  między "Pickled Image” i "Nordland Visual Theatre".

Warsztaty, które odbęda sie w Krakowie w dniach 25-26 wrzześnia 2014 roku skupią się na ruchu i jego wpływie zarówno na lalkę, jak i na jej animatora. Per Arne Løset w trakcie warsztatów będzie starał sie wykazać, że jeden gest może oznaczać wszystko, wyjaśnić całe życie. Warsztaty mają dać uczestnikom odpowiedź na nurtujace ich pytania i dylematy artystyczne, a w szczególności odpowiedź na to: jakie są ograniczenia lalek i jak możemy je wykorzystać?,  gdzie ruch uruchamia się, a gdzie zatrzymuje, gdy jest to niezbędne?. Per Arne Løset zamierza nakłonić młodzież i studentów uczestniczących w warsztatach, by znaleźli swój ”ruch” i spróbowali nim improwizować.

Projekt dofinansowany ze środków Programu "Promowanie różnorodności kulturowej i artystycznej w ramach europejskiego dziedzictwa kulturowego" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz ze środków krajowych.

 

Materia Prima. 3. Międzynarodowy Festiwal Teatru Formy. Bieguny Kultury
Materia Prima. 3rd International Festival of the Form Theatre. Cultural Poles
Teatr GROTESKA   /    The Groteska Theatre
Skarbowa 2, 31-121 Kraków, Poland
tel  +48 12 633 48 22, fax. +4812 633 99 65
e-mail: groteska@groteska.pl                                                                                                                                       www.groteska.pl www.materiaprima.pl