Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2017-10-23

Czytam i staję się wolny – Teatr Groteska na 21. Międzynarodowych Targach w Krakowie

Czytam i staję się wolny – Teatr Groteska na  21. Międzynarodowych Targach w Krakowie


Już w czwartek (26.10.2017) o godz. 10:00 rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez kulturalnych w kraju – 21. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

Obecność  przedstawicieli Teatru na wydarzeniu stała się już tradycją, bowiem popularyzacja czytelnictwa to od lat jedno z priorytetowych zadań Groteski. Dzięki adaptacjom dziecięcej literatury klasycznej, które od zawsze obecne są w repertuarze, scena naszego Teatru stała się nicią porozumienia pomiędzy światem wartościowej literatury, a najmłodszym pokoleniem.

Wieloletnie zaangażowanie Dyrektora Teatru Adolfa Weltschka zaowocowało przyznaniem przez Honorową Radę Patronacką tytułu Ambasadora tegorocznej edycji. Uroczyste wręczenie nastąpi pierwszego dnia targów o godz. 12:00.

W tym roku będą Państwo mogli spotkać nas tuż przy głównej alei – na stoisku B41. Na wszystkich przybyłych czekać będzie nie tylko repertuar na nadchodzący sezon 2017/2018, ale także miłe niespodzianki. Najmłodsi Widzowie - w niedzielę (29.10) - w specjalnie wydzielonej strefie będą mogli wziąć udział w warsztatach „Teatr Lalki, Maski i Aktora” prowadzonych przez Aktorów Teatru Groteska. Uczestnicy dowiedzą się, jak wygląda praca z lalkami oraz będą mogli wcielić się w profesjonalnego lalkarza.

W ramach 21.Międzynarodowych Targów Książki nadal na naszym profilu Facebook’owym oraz YouTube kontynuujemy cykl #MamSkłonnościDoCzytaniaKsiążek. Zachęcamy do zapoznania się z ideą i przede wszystkim sięgnięcia po proponowane przez Dyrektora Teatru, pozycje z literatury klasycznej.

Kolejny odcinek #MamSkłonnościDoCzytaniaKsiążek już dziś o godz. 20:30.

 

Zapraszamy serdecznie!