Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2017-10-29

„Czytam i staję się wolny” - 21. Międzynarodowe Targi Książki za nami!

„Czytam i staję się wolny” - 21. Międzynarodowe Targi Książki za nami!

Drodzy Widzowie, to były cztery dni pełne ciekawych spotkań, inspirujących rozmów i cieszących się ogromnym zainteresowaniem warsztatów.

Wśród zaproszonych autorów znaleźli się m.in. o. Leon Knabit, ks. Adam Boniecki, Remigiusz Mróz, Szymon Hołownia, Zygmunt Miłoszewski, Olga Tokarczuk, Nicholas Sparks czy Maciej Szymanowicz – i to właśnie na ostatniego twórcę czekaliśmy najbardziej. Ilustrator opowiedział nam o swojej najnowszej książce „Rok w Krainie Czarów” – zdradził m.in. skąd czerpie inspiracje do tworzenia i kto jest jego najsurowszym krytykiem. Całą rozmowę już wkrótce będą mieli Państwo okazję zobaczyć i usłyszeć na naszym profilu na Facebooku.

Z kolei warsztaty teatralne „Teatr Lalki, Maski i Aktora”, prowadzone przez naszych Aktorów - Jakuba Popławskiego i Lecha Walickiego, udowodniły, że edukacja nawet w niedziele może być fantastyczną zabawą. Najmłodsi wcielili się w najróżniejsze bajkowe postaci, nauczyli się m.in. jak pracować nad swoim głosem i co zrobić, aby tremę zostawić jeszcze przed wyjściem na scenę.

W trakcie Międzynarodowych Targów Książki odpowiedzieliście nam Państwo również na najważniejsze pytanie: Co łączy literaturę i teatr? Reakcja była jednomyślna: Wszystko – i faktycznie tak jest, w końcu od lat tradycyjnie repertuar Teatru stanowią w przeważającej większości adaptacje dziecięcej literatury klasycznej. Wśród wielu zadań mają one także zachować międzypokoleniową nić porozumienia i przekazać wartości, które pozwalają rozumieć i oswajać świat, a także neutralizować lęki przez skomplikowaną rzeczywistością.

 

Ogromnie dziękujemy za Państwa zaangażowanie i tak liczne odwiedziny naszego stoiska. Rozdaliśmy wszystkie specjalnie przygotowane zakładki do książek, balony, plakaty i repertuary wraz z dedykowanymi zniżkami na nadchodzący sezon.

Już w przyszłym tygodniu zapraszamy zarówno na naszą stronę internetową, Facebooka oraz YouTuba, gdzie umieszczona zostanie zarówno video, jak i foto relacja z 21. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie


 

Jeszcze raz dziękujemy i do zobaczenia w Teatrze!


 

Czytam i staję się wolny” – Fernando Passoi

 


 Fot. Michał Tomaszek 


Fot. Michał Tomaszek


Fot. Michał Tomaszek


Fot. Michał Tomaszek


Fot. Michał Tomaszek