Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2015-04-16

Akcja BILET ZA 250 GROSZY z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce

Akcja BILET ZA 250 GROSZY z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce

 

W roku 2015 obchodzimy 250-lecie teatru publicznego w Polsce, stąd pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w całym kraju prowadzane są liczne projekty i wydarzenia. Ich celem jest popularyzacja teatru, zachęcenie do czynnego uczestnictwa w życiu kulturalnym, ułatwienie dostępu do wiedzy o przeszłości i teraźniejszości teatru polskiego, ukazanie jego roli jako miejsca debaty społecznej oraz narzędzia twórczego kształtowania wartości i postaw.

 

Głównym wydarzeniem obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce jest powszechna, ogólnopolska akcja BILET ZA 250 GROSZY,  umożliwiająca zakup biletu do teatru za symboliczne 250 groszy. Akcja skierowana jest zarówno do teatromanów, jak i osób, które dotychczas nie interesowały się teatrem. Celem projektu jest pokazanie roli, jaką we współczesnym życiu społecznym odgrywa teatr, będący miejscem refleksji, dyskusji i wymiany poglądów.

Sprzedaż biletów rusza od 11 maja, natomiast w Dzień Teatru Publicznego, 23 maja we wszystkich teatrach zostaną zagrane spektakle z biletami w specjalnej cenie.