Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2013-10-20

3 Gala wręczenia Nagród Przyjaciół Teatru Groteska za sezon 2012/2013

3 Gala wręczenia Nagród Przyjaciół Teatru Groteska za sezon 2012/2013

20 października po raz kolejny w naszym Teatrze odbędzie się gala wręczenia Nagród Przyjaciół Teatru Groteska za sezon 2012/2013 połączona z prezentacją najnowszego spektaklu Grupy Rafała Kmity „Jeszcze nie pora nam spać” i uroczystym bankietem.

Nagrody Przyjaciół Teatru Groteska przyznawane są każdorazowo przez Dyrektora Groteski, z inicjatywy Sceny dla dorosłych, przedstawicielom życia społeczno-politycznego, biznesu, mediów, instytucji publicznych i jednostek samorządowych za wsparcie i pomoc w urzeczywistnianiu misji Teatru. Tym wyróżnieniem chcemy wyrazić naszą wdzięczność i podkreślić znaczenie udzielanej nam pomocy, która w sposób szczególny przyczynia się do urzeczywistniania podejmowanych przez Teatr zamierzeń artystycznych, edukacyjnych i kulturalnych.

 Do tej pory tytuł Przyjaciela Teatru Groteska przyjęli m.in.: profesor Andrzej Zoll, poseł Ireneusz Raś, profesor Zbigniew Ćwiąkalski, Dorota Segda, Leszek Wójtowicz, Andrzej Sikorowski, Konsul Stanów Zjednoczonych w Krakowie Benjamin Ousley, Dyrektor Gazowni Krakowskiej Andrzej Michniewski, Dyrektor Sprzedaży Linde Gaz Polska Jerzy Brewiński oraz przedstawiciele mediów m.in.: Szef Redakcji Kraków Grupy Radiowej Agory Łukasz Wojtusik redaktor Antyradia Rafał Żygiel.

W tym roku Scena dla dorosłych Teatru Groteska przyznała Nagrody Przyjaciela Teatru Groteska za sezon 2012/2013 sześciu Laureatom. Są to:

1. Barbara Turlejska – były Zastępca Dyrektora Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK

2. Andrzej Kosiniak-Kamysz – Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. J. Dietla w Krakowie

3. Jerzy Wenderlich – Wicemarszałek Sejmu RP

4. Marian Zalewski – Członek Zarządu TVP S.A.

5. Firma Zott Polska Sp. z o.o. właściciel marki Jogobella

6. Radio Zet

 

PARTNER GALI ROZDANIA NAGRÓD