Repertuar dla Dorosłych
Repertuar dla Dzieci
Repertuar dla Nauczycieli

Strona główna

2014-03-31

"13-64. Początek" - historyczna gra miejska z okazji 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego

"13-64. Początek" - historyczna gra miejska z okazji 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego

Poznaj trudne początki Akademii Krakowskiej oraz jeszcze trudniejszy rynek usług medycznych A.D. 1364. Wygraj czytnik e-book Amazon Kindle Paperwhite 2 lub jedną z wielu innych atrakcyjnych nagród!

W sobotę 12 kwietnia najnowsza gra miejska dla studentów i pracowników UJ oraz UJ Collegium Medicum. To doskonała okazja, by z lekkim przymrużeniem oka spojrzeć na początki UJ, średniowieczny Kraków i ówczesną medycynę.

Jest rok 1364 r. W Krakowie właśnie powstała Akademia, miasto rozwija się prężnie za sprawą Kazimierza Wielkiego. Chcąc poszerzyć własną wiedzę i zarobić na chleb, wędrowni medycy i balwierze z różnych stron kraju licznie ściągają do Krakowa. Ich celem jest zostanie Najbardziej Utytuowanym Medykiem. Tylko nieliczni zrobią prawdziwą karierę i staną do walki o tytuł Królewskiego Medyka. By to osiągnąć, będą musieli uczyć się (w Akademii oczywiście), praktykować w mieście i po okolicznych wsiach, produkować specyfiki, zmierzyć się z zabobonami, rzezimieszkami, Fałszywym Autorytetem, mało tolerancyjnymi strażnikami miejskimi oraz nieuczciwą konkurencją ze strony szalbierzy mieniących się balwierzami. Graczy czekają też pojedynki na tytuły, grupowe konsylia i śmiertelnie niebezpieczna wyprawa wojenna.

„13-64. Początek” to gra strategiczna, w której gracze sami decydują co robią i dokąd idą. Otrzymując zadanie mogą szukać odpowiedzi w różnych punktach, a ich wybory wpłyną na ich dalszą grę. Zamiast punktów czy pieniędzy drużyny będą zdobywać Zaszczyty, Tytuły i skromne Dowody Wdzięczności od wdzięcznych za uratowanie życia i zdrowia kmieci. Dowody można będzie wymienić na Tytuły (ale nie odwrotnie) oraz płacić nimi za edukację. Tytuły można wymieniać na Zaszczyty, dzięki którym można awansować na jedno z trzech stanowisk: medyka podmiejskiego, medyka miejskiego oraz medyka królewskiego. Wygra drużyna, która w najkrótszym czasie zgromadzi najwięcej punktów w żetonach Tytułów, Zaszczytów i awansów. Więcej o nagrodach i zasadach zabawy przeczytacie w Regulaminie.

Gra toczyć się będzie od godz. 9.30 do 15 w centrum Krakowa - od parku Jordana, przez Stare Miasto, po rondo Mogilskie. Ze względu na duży obszar dopuszczamy każdy rodzaj transportu - od własnych nóg po samochód.

Do udziału w zabawie zapraszamy 3-osobowe drużyny złożone ze studentów i pracowników UJ oraz UJ CM. Do czwartku 10 kwietnia czekamy na zgłoszenia. Wypełniając formularz na stronie www.grymiejskie.krakow.pl podajcie imiona i nazwiska graczy, ich wiek, nazwę drużyny (najlepiej medyczną) oraz dane kontaktowe zespołu - numer komórki, na który będziecie otrzymywać wiadomości podczas gry i e-mail. Szczegółowe zasady rozgrywki gracze otrzymają 2 dni przed grą. W grze może wziąć udział nie więcej niż 500 osób.

Zapraszamy!